Kdyby Pohlreich s Babicou byli stavbaři

Zapomeňte na to, co doteď znáte. Pohlreich ani Babica vůbec neumí vařit. Oba jsou to stavbaři. Mistry mezi zedníky. Každý na to ovšem jde trochu po svém – jako vždy.
Předem musím napsat, že nejsem autorem tohoto článku.
Článek je doslovně zkopírovaný z deníku Sedmička (16. února 2012) a jeho autorem je publicista Pavel Tomeš. Včera se mi dostal do rukou, a smál jsem se tolik, že mi přišlo škoda, aby skončil zapomenut někde ve sběrných surovinách.


Babica: Tak tě vítám u mě na stavbě. Je to taková jednoduchá stavba, která nedá moc práce a kterou si může postavit opravdu každej.
Pohlreich: Máš tady pěknej bordel, ty vole. Hele, míchačka. Co ti to z toho teče za srajdu?
Babica: Tak pozor, to je poctivej českej beton. To mám do základů.
Pohlreich: Ahá, tak to jo, vole! A co do toho dáváš?
Babica: No tak hlavně hodně vody, to je základ, špetku písku, štěrku a trochu toho cementu. A kdo třeba nemá doma moc cementu, tak si tam dá míň cementu a teď důležitý, kdo nemá doma žádnej cement, tak si tam dá nějakej jinej prášek, víc vody… no a pak co kdo doma najde, že jo.
Pohlreich: Mně jebne. To vypadá hůř, než když klokan chytne střevní chřipku. To budu tuhej dřív já, než ten beton! A tady tyhle ztvrdlý psí chcánky fakt slyší na jméno Písek, jo?
Babica: Já stavím pro obyčejný lidi a ne pro snoby. Když nějakou ingredienci nemám, tak si tam dám jinou.
Pohlreich: No jo, ty vole, ale pak se nediv, že když tenhle výstavní průjem naliješ do základů, tak se ti to pak drolí jak make-up vysloužilý pornohvězdy. Dyť to tady celý někomu padne na palici, ty vole!
Babica: Já jen ukazuju lidem, jak si můžou postavit jednoduchý baráky za málo peněz. Lidi v tom pak bydlej a sou spokojený.
Pohlreich: Ty to fakt nevidíš? Dyť i tý míchačce se z toho tvýho poctivýho českýho betonu chce vrhnout!
Babica: Úspěch se v Čechách prostě neodpouští.
Pohlreich: Hele, zase ti to teče ven.
Babica: No, to je supr, to je vončo. Ještě do tohodlenc nasypem takhlenc todlenc, aby se to trochu zahustilo.
Pohlreich: A co to jako je, ty vole?
Babica: Nevím, ale seženeš to všude.Jiří Fila

Maniak do WordPress, pokukující po SEO, affiliate, internetovém marketingu a volných doménách. Dříve hráč PC her, dnes spíše zvedač činek. Jinak kluk původem z malé vesnice, který na nějaký čas zakotvil v Praze. Toť mé mini-BIO.

Budu rád, když si mě přidáte na některé ze sociálních sítí:
TwitterFacebookGoogle Plus

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>