WordPress pluginy pro Facebook komentáře

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej

Téměř před dvěma lety jsem psal o tom, že zvažuji přidání Facebookových komentářů pod článkem zde na blogu.
Nakonec jsem tuto možnost zavrhl a zůstal u klasických WordPressových komentářů (ruku na srdce, polovina lidí zde komentuje kvůli zpětnému odkazu :)).
Nyní ale rozjíždím jeden web, kde tvoří téměř 75% návštěvnosti právě příchozí skrze Facebook. Tam si to o nasazení Facebook komentářů přímo říká.

 
Výhody jsou jasné.. Jsou to lidé z Facebooku zvyklí, vypadá to pro ně, jakoby komentovali příspěvek svých přátel, a nemusejí vyplňovat žádný formulář (Jméno, email, web).
No a pokud si nevšimnou jednoho „zatržítka“, tak se i na jejich zdi zobrazí, že okomentovali můj článek, což mi může přivést další čtenáře.
 
Hledal jsem, jaký plugin pro tuto službu použít, a brzy jsem zjistil, že to nebude tak snadné. Je jich opravdu hodně, a liší se velmi minimálně.
 
Většina z nich po vás vyžaduje pro svoji funkčnosti různé ID (App ID, UID, ManagerID,…), která musíte složitě dolovat z Facebook developers.
Nakonec jsem našel pluginy, které jsou velmi jednoduché na obsluhu, defacto se jenom aktivují, a už fungují.
Zde jsou
 
 

Nebula Facebook Comments

facebook komentářeZde ani není co vysvětlovat. Plugin stačí nainstalovat a aktivovat. Pak už si jenom vyberete, jestli chcete světlé/tmavé schéma, a šířku komentářů.
Dělá v podstatě totéž, co oficiální plugin od Facebooku, ale je ještě jednoduší na nastavení.
Odkaz na plugin
 
Jediné, co mi ale u všech pluginů chybí je, že přijdu o přehled nových komentářů. WordPress to má automaticky na nástěnce, takže pokaždé vidím, kdo přidal nový komentář, a mohu rovnou reagovat. To ale kvůli FB komentářům zmizí… A procházet každý den všechny články, jestli náhodou něco nepřibylo, to se mi opravdu nechce.
 
 
 

Ultimate Facebook Comments Email Notify

To se dá naštěstí vyřešit pomocí pluginu Ultimate Facebook Comments Email Notify.
Díky němu se vám začnou zobrazovat ve vaší WP administraci/nástěnce i komentáře vložené na váš web pomocí Facebooku.
Navíc vám plugin umí i zaslat upozornění o novém komentáři na mail. Nic vám tedy neuteče.
facebook komentáře - upozornění

Pokud navíc provozujete web, na který přispívá více autorů, zašle se upozornění administrátorovi, i autorovi článku.
Odkaz na plugin

WordPress pluginy pro Facebook komentáře

8 komentářů: „WordPress pluginy pro Facebook komentáře

 1. Někde jsem četl postesknutí jednoho blogera nad tím, že s nástupem sociálních sítí lidé výrazně omezili komentáře na jeho blogu a své názory více vypouští právě prostřednictvím služeb Faceboku, Twitteru a spol. . Takže je docela dost dobře možné, že nasazením facebookových komentářů by mohlo mít v jistém okruhu čtenářů velký úspěch a více je motivovat k zanechávání komentářů pod článkem. Rozhodně je to lepší volba, než se kvůli napsání komentu někde nově registrovat.

 2. Ahoj, jak je to s indexací FB komentářů? Řekl bych, že to nebude moc valné 😉 a v případě zajímavých článků tvoří komentáře značnou část obsahu, skrze který lidé přilezou. Navíc závislost na FB jako třetí straně je podle mě ošemetná. Když už, tak bych to řešil jednoduchým tlačítkem „přihlásit“, díky kterému získáš údaje pro předvyplnění formulářů pro koment. Navíc tím ti lidé i odsouhlasí propojenost s FB app tvojí stránky a můžeš se pak lépe propagovat i tam. Ale jako vše, je to věc názoru… 🙂

  1. Ahoj. Bohužel, s indexací jsou na tom Facebook komentáře určitě hůř, než klasické WP. Někdo sice říká, že mu google vyhledá i facebook komentáře, ale osobně to vyzkoušené nemám.
   Každopádně jak jsem psal, potřeboval jsem to pro web, u kterého je (a asi i vždy bude) drtivá většina návštěvnosti skrze Facebook, takže jestli vyhledávače indexují komentáře mě až tak moc zajímat nebude.
   Zde na blogu by to bylo samozřejmě něco jiného.
   .
   Jinak v případě, že bych chtěl i tohle řešit, pak bych musel první plugin vyměnit za jiný.
   Řeší to plugin SEO Facebook Comments, který všechny komentáře ukládá klasicky do databáze. Pokud by se třeba stalo, že spadne Facebook, tak se komentáře na webu ukáží klasicky wordpressácky.
   Ale je to právě jeden z těch pluginů, kde už se musí něco nastavovat (App ID, secret ID, UID) – popravdě, ani nevím, co za ID to všechno je a kde je vezmu

   1. Protože je facebook prase, tak teď tě všude nutí dělat app, které uživatel musí povolit přístup – ta app ti pak zprostředkuje to přihlášení u tebe na webu atd… 🙂 hnus velebnosti. Jinak díky za doporučení toho pluginy na seo commenty, mrknu na něj

 3. Dragan napsal:

  Tak bohužel, z neznámých důvodů mi Ultimate Facebook Comments Email Notify nefunguje. Vůbec to neposílá e-maily ani to neukazuje fb komentáře v administraci. Nevím, jestli jsem někde něco nezapomněl nastavit, ale zdá se mi, že celé nastavení spočívá pouze v jediném zatržítku, nikde jsem žádné jiné ovládací prvky nenašel.

 4. Moc děkuji za tento článek. Absolutně jsem nevěděl jak na Facebook komentáře a ačkoliv pluginy, které uvádíte nepatří k nejpoužívanějším, tak jsou jednoduché a svoji funkci plní skvěle.

 5. Sice reaguji na starší článek, ale osobně si myslím, že Facebook komentáře na webu jsou už mrtvé. Lidi moc nechtějí komentovat pod svým pravým jménem, nedej bože, aby se pak někde na Facebooku objevilo jejich „přátelům“ co a kde komentovali.
  Máme ozkoušené i z našeho webu.
  A taky druhý pohled na věc – celkově se mi zdá, že komentování článků na webech je mrtvé. Dnes většinou lidi přejdou přečíst obsah a pak hned odchází. Komentářů pod články bývá minimum, ne jako dřív.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*