Jak vytvořit náhled YouTube videa

Jeden zákazník, pro kterého nyní tvořím web, měl jako jeden z požadavků aby v postranním sloupci stránky byly náhledy videí, které bude postupně vkládat na web (z YouTube). Po kliknutí na tento náhled se otevře příspěvek s videem.
To samozřejmě není nic složitého, ale dlouho jsem bádal nad tím, jak co nejvíce zjednodušit práci s vytvářením náhledů pro videa.
Přeci jenom, z každého videa si dělat PrintScreen obrazovky, otevírat grafický editor, vyřezávat oblast videa – to by asi každého brzy přestalo bavit.
Nakonec jsem objevil velice elegantní řešení tohoto problému. Pokračování textu „Jak vytvořit náhled YouTube videa“

Jak vytvořit náhled YouTube videa

Google Santa Tracker, vyhledávání Google60 a YouTube Style

Před pár dny jsem na Twitteru narazil na odkaz na retro vyhledávání, aneb jak by vypadl vyhledávač Google v 60. letech minulého století. Docela mě to pobavilo a web zamířil do záložek. Chtěl jsem se o tom i podělit s ostatními, ale na vlastní článek to ještě nebylo.
Dnes se ke mně dostal další zábavný kousek a jedno hodící se video, a tak začínám psát. Pokračování textu „Google Santa Tracker, vyhledávání Google60 a YouTube Style“

Google Santa Tracker, vyhledávání Google60 a YouTube Style

Jak vypadaly internetové stránky v minulosti

Seznam.cz v roce 1996Nedávno jsem narazil zajímavý projekt Wayback Machine, který od roku 1996 automaticky archivuje internetové stránky (jejich screenshoty) z celého světa, a můžete tak díky jemu nahlédnout do internetové minulosti. Chlubí se údajem, že jejich roboti již stihli nadělat přes 150 miliard obrázků, což není zrovna malé číslo.
Bohužel, čím známější a navštěvovanější stránka, tím častěji její archivace probíhá, a tak tam s největší pravděpodobností svůj web nenajdete.
Nicméně i tak je zajímavé se podívat, jak vypadal např. Seznam či Google v době svého vzniku. Schválně, kdo z vás si tyto podoby webů ještě pamatuje? 🙂 Pokračování textu „Jak vypadaly internetové stránky v minulosti“

Jak vypadaly internetové stránky v minulosti

Hodina Země – zhasni Seznam či YouTube

Kdyby si toho ještě náhodou někdo nevšiml, tak Seznam si dnes ráno umístil na svoje stránky (vlevo nahoře) funkční kolébkový vypínač s popiskem Zhasni Seznam. Seznam pomocí tohoto tlačítka můžete skutečně zhasnout, váš kurzor myši pak funguje jako baterka, a vyhledávání a další funkce stránky fungují normálně dál.
Pokračování textu „Hodina Země – zhasni Seznam či YouTube“

Hodina Země – zhasni Seznam či YouTube