JRuler – pixelové pravítko

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej

JRuler - pixelové pravítkoZabýváte-li se webdesignem, nebo třeba grafikou, určitě se Vám už někdy stalo, že jste potřebovali změřit si část plochy své obrazovky, ale nevěděli jste zrovna jak na to. Já jsem se s tímto problémem setkával také, a docela často. Např. chtěl jsem někam na stránku vložit banner o určité šířce, ale nebyl jsem si jistý, jestli se tam vejde. Samozřejmě, existuje možnost pracně prohledávat zdrojový kód, a hledat šířku dané části webu, ale proč si to trochu nezjednodušit.

Prográmek JRuler, který je zdarma ke stažení právě tohle umí. Jedná se totiž o „virtuální pravítko“, které Vám změří cokoliv na Vaší ploše.

Navíc si můžete přepínat mezi čtyřmi jednotkami velikosti (pixel, palec, centimetr a pica*), vybírat mezi vertikálním a horizontálním měřením, a samozřejmě svoje pravítko roztahovat až na šířku (nebo výšku) celého monitoru.

Práce s programem JRuler je velice snadná.
Po spuštění programu vidíme klasickou stupnici jako na běžném školním pravítku a několik málo ovládacích prvků.
Tlačítko „X“ – ukončí program.
Tlačítko „–“ – minimalizuje program.
Jezdec na ovládání velikosti – zde si můžeme měnit velikost celého pravítko.

Pokud si stáhnete tento program přímo ze stránek výrobce (viz. odkaz výše), stáhnete tak zabalený program v RARu, ke kterému je navíc přibalen i program JRuler Pro (opět zdarma), který má o několik možností navíc – můžete si upravovat barvy, ovládat velikost pravítka šipkami, nebo ručně přímo zadat velikost.
Velikost celého RARu je pouhých 494 KB. Program se nemusí instalovat, jedná se tedy o tzv. portable verzi. Stačí stáhnout, rozbalit a spustit.

JRuler menu

* Jednotka pica je odvozená jednotka velikosti. Je to 1/72 anglické stopy, nebo 1/6 palce. V přepočtu se tedy 1 pica = 0,423333333….cm

JRuler – pixelové pravítko

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*