Chyba Daemon Tools vs. Windows 7

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej

Daemon Tools vs Windows 7Program Daemon Tools měl dříve problém s instalací na Windows 7.  Konkrétněji to nebyl problém Daemon Tools, ale jeho potřebných ovladačů SPTD. Bez těchto ovladačů nenainstalujete např. ani konkurenční Alcohol 120%, usuzuji tedy, že se jedná o ovladače na emulování virtuálních mechanik. Vývojáři Daemona tuto vadu odstranili s verzí 4.30, která měla ovladače SPTD 1.58 již zabudované v sobě.

V současné době však řeší spousta lidí podobný problém. Pokud totiž máte nainstalovaného Daemona, a pomocí instalačního CD Windows 7 opravujete (upgradujete) svůj systém, nebo když přecházíte z Windows Vista na Windows 7, tak Vám to „rozbije“ předchozí instalaci programu Daemon Tools. To by ještě nebylo tak zlé, ale DT Vám nebude fungovat ani když se ho pokusíte odinstalovat a znovu nainstalovat. Často se stává, že se systém zacyklí, a pokud spustíte novou instalaci programu, tak to po Vás bude pouze vyžadovat neustále dokola restartování systému. Já sám jsem nedávno „opravoval“ moje W7, takže jsem právě teď řešil ten stejný problém. Daemon Tools mi i po reinstalaci neustále hlásil tuto chybu
chyba Daemon Tools ve Windows 7

Podle podpory na oficílních stránkách Daemon Tools můžete zkusit odinstalovat DT i ovladače SPTD a vše znovu nainstalovat, ale to vůbec nepomohlo. Zkoušel jsem snad 20 různých metod, které jsem našel především na zahraničních webech, až jsem konečně po celém dni testování našel jeden, který skutečně pomohl, tady je.

Než začnete, je nutné odinstalovat Daemon Tools z Vašeho počítače (pokud ho máte nainstalovaný) a restartovat systém.

 1. Otevřete editor registrů (Start > do vyhledávacího políčka napište „regedit“ a enter / u Win XP Start > Spustit > „regedit“ a enter) a proklikejte se do následujícího adresáře
  HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ SPTD

   
  Změňte hodnotu Start na 4 a restartujte počítač (nyní se vadný ovladač SPTD po startu systému nenačte)
 2. regedit

 3. Jděte do C:\Windows\System32\Drivers a tam najděte soubor sptd.sys – ten smažte (nebo přejmenujte).
 4.  

 5. Znovu si přes start spusťte „regedit“
 6.  

 7. Opět si najeďte do složky

  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\sptd

 8.  

 9. Vymažte celý její obsah i složku samotnou (možná budete mít problém s oprávněním – stačí na složku kliknout pravým tlačítkem a nastavit oprávnění)
  Oprávnění složky ve Windows 7
 10. Restartujte počítač
 11.  

 12. Stáhněte a nainstalujte poslední verzi ovladačů SPTD pro vaši verzi Windows
 13.  

 14. Opět restartujte
 15.  

 16. Nyní stáhněte a nainstalujte Daemon Tools a vše by již mělo fungovat tak jak má.

Upozornění: Podle tohoto postupu budete zasahovat do registrů Windows. Než tak učiníte, vytvořte si raději zálohu registrů (bod obnovení).

Chyba Daemon Tools vs. Windows 7

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*