Když notebook přestane fungovat

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej

Doba se mění, člověk má stále větší potřebu jakýkoliv HW mít stále u sebe, na cestách, pro potřeby prezentace, apod. Není pravdou, že by tablety již vytlačily notebooky. Ty mají na trhu stále své místo, a obrovskou uživatelskou skupinu.
 
Dojde-li k poruše PC, najde se spousta lidí, která víc co s tím, a dokáže součástku vyměnit.
Co když ale přestane fungovat váš notebook?
 
Pak doporučuji obrátit se na autorizovaný servis, a raději se v notebooku sám moc nešťourat.
Je dost možné, že se vám může stát i taková kuriózní věc, že jej již nesložíte dohromady. Dost možná byste některé součástky v něm ani nepoznali.
 
Přestal vám fungovat notebook?Vzpomínám si na jednu známou, která nedávno trávila svoji dovolenou v našem hl. městě.
Podniká, práci si nosí neustále u sebe, v notebooku. Dokonce i při takových dnech, jako je dovolená, musí alespoň komunikovat se svými klienty.
A právě tehdy se její přenosná kancelář rozhodla, že si také zaslouží odpočinek.
A co teď? Jako většina moderních lidí se naučila velice jednoduchou věc – v případě problému si najít informace na internetu. Když jí ale notebook přestal fungovat, neměla ani možnost si do vyhledávání zadat „servis notebooků Praha“, jak by normálně udělala s čímkoliv jiným.
Za chvíli v panice volala, a já ji alespoň přeposlal na mobil telefonní kontakty.
 
Naštěstí šlo pak již všechno velmi rychle. Opravu si domluvila v servisu Acer.
Když dorazila do opravny, a vysvětlila svůj problém, technici nejprve odzkoušeli to nejjednodušší, a co se závad týče, tak asi nejčastější problém – napájení.
I v jejím případě tomu tak bylo. Zatímco se jí v hlavě přehrávaly katastrofické scénáře se ztrátou dat, stačilo si zakoupit novou baterii, která prostě časem odejde, a problém byl vyřešen.
 
Právě tato zkušenost mě donutila k zamyšlení, co bych dělal, kdybych o svůj notebook nyní přišel já. Vím vůbec, kde mám nejbližší servis notebooků Asus ? Věc to není zas tak nereálná, když si vezmu, jak často mám v blízkosti notebooku pití, občas si jej beru do postele, často s ním cestuji a přenáším ho… To všechno jsou věci, které snižují nebo ohrožují jeho životnost.
 
V jednom z dřívějších článků jsem psal o mém pomalém připojení k internetu. Kvůli tomu jsem si alespoň zvykl i na práci u počítače bez internetu (psaní článků offline, filmy, příprava webů,…). Co bych ale dělal v situaci, kdybych byl bez počítače úplně, nevím.
 
A co vy, zkusili jste si někdy představit, co byste bez svého počítače či notebooku dělali? Co kdybyste najednou přišli o všechna svoje data? Právě teď! Nebo si poctivě vše zálohujete?

Když notebook přestane fungovat

4 komentáře: „Když notebook přestane fungovat

  1. David napsal:

    Ahoj, ztráty dat bych se bál úplně minimálně… HDD v lepším případě SSD je jedna z nejodolnějších součástí NTB ze zkušenosti vím že odchází nejčastěji procesor, grafika kvůli nedostatečnému či zanesenému chlazení. Po tom to bývá ono napájení mechanickým opotřebením kabelu či už zmiňované dosloužení baterie. Jinak nejcitlivější data jako fotky mám ve dvou kopiích a přemýšlím i o záloze na cloud. Co se týče pracovních dokumentů, zdravotní dokumentace, poznámek a kontaktů vše je v claudech někde mezi googlem a DropBoxem 🙂

    1. Michelangelo napsal:

      Ano ale co když ta ztráta dat nebude opotřebením? Setkal jsem se s tím že jeden můj příbuzný, vášnivý hráč world of warcraft a programátor, jednou dodělal nějaký projekt na kterém pracoval asi měsíc, uložil si ho a zapl wowko no a jak tak hrál tak ho zabili a on rozčileně klepl do ntb (opravdu jen klepl nebyla to velká síla) a disk se mu zastavil… nastesti má šikovného známého kterému se povedlo (netuším jak) data dostat na jiný disk…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*