Když chce kamarád nový web

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej

A vy nemáte čas ani chuť mu www stránky udělat na WordPressu a zároveň ho nechcete úplně poslat do háje. Co uděláte? Poradíte mu, jak si může vytvořit webové stránky úplně sám. A to i když nikdy nic takového nedělal. Naštěstí totiž existují nástroje na tvorbu webu i pro úplné začátečníky, kteří o html v životě neslyšeli.

webnode

 

Pošlete ho tam, kde si pomůže sám

Nástrojů na vytvoření vlastního www stránek je u nás hned několik, ale asi nejznámější a nejpoužívanější je Webnode. Na jejich webu se stačí zaregistrovat, vybrat si šablonu a rovnou může upravovat obsah. Webnode funguje na tzv. Freemium modelu, což znamená, že základní verzi webových stránek si lze vytvořit úplně zdarma. A pokud se mu budou stránky líbit a poslouží svému účelu, tak za částky v řádech desítek až stovek korun měsíčně lze získat extra prostor a funkcionalitu, která je srovnatelná s agenturními weby za desítky až stovky tisíc. Mrkněte na jejich ceník webových stránek.

 

Chytrému napověz…

Pokud má váš kamarád alespoň základní představu o tom, co chce na webu sdělit a komu, máte vyhráno a už mu nemusíte nic dalšího vysvětlovat. To je bohužel velmi ojedinělý úkaz, takže asi strávíte ještě nějakou dobu povídáním o tom, jaké sekce by mu na jeho novém webu neměly chybět a proč je tam potřebuje mít.

 

Ať si dobře rozmyslí obsah

Protože pouze díky obsahu si může získat a udržet návštěvníky. Když bude nabízet stejné věci jako dalších stopadesát webů, velmi pravděpodobně se z toho nikdo na zadek neposadí. Ať si najde svoji specializaci a svoje cílové návštěvníky a udělá pro ně první poslední. Oni ho pak budou milovat a nebudou mít důvod chodit jinam.

 

A co Google?

Kdo se nekamarádí s vyhledávači (Google, Seznam), toho nikdo nenajde. Tohle téma navazuje na předchozí odstavec. Až si najde svoji oblast, ať si zjistí všechna slova, která se v souvislosti s ní používají a dostane je do svého obsahu. Obsahem se myslí texty, nadpisy, názvy obrázků na webu. Pokročilejší můžou pracovat s metadaty jako je Title, Description, případně je použít v URL.

 

Mobilní verze webu se hodí

A ve Webnode to naštěstí vědí, takže všechny jejich webové stránky jsou buď rovnou responzivní nebo mají svoji mobilní verzi. Na podrobnosti se mrkněte na jejich stránku o tom, jak funguje mobilní verze webu.

 

A ne, že se necháte zase ukecat…

a nakonec mu web stejně uděláte sami. Protože věřte nebo ne, ale s Webnode to opravdu zvládne každý váš kamarád a alespoň se něco nového naučí. 😉
 

Když chce kamarád nový web