Jak vybírat tiskárnu pro domácí a firemní použití?

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej

Tiskárna je již dlouhou dobu nutností ve firemní sféře a díky dlouhodobému snižování cen a pronikání dalších technologií (například digitální fotoaparáty) do domácností, jsou tiskárnou čím dál častěji vybaveny i ony. Výběr správného typu a modelu tiskárny má ovšem pro firemní a domácí použití jiná specifika, a právě na ně se podíváme v tomto článku.
 

Tiskárna pro domácnost

 
Nejprve byste si měli určit, kde bude vaše budoucí tiskárna v bytě nebo domě uložena. Na trhu je k dispozici dostatek různých velikostních a hmotnostních variant. Volbu umístění ovlivňuje také možnost připojení tiskárny. Pokud trváte na kabelu, pak musíte hledat místo v dosahu svého počítače. Pokud vám vyhovuje více bezdrátové řešení, pak jsou vaše možnosti podstatně větší.
Měli byste si také dopředu určit, k čemu budete tiskárnu nejvíce používat. Mimo standardního tisku mohou současné tiskárny sloužit jako kopírky nebo skenery a to dokonce bez připojení k počítači. Pokud plánujte občasně všechny uvedené funkce, pak hledejte multifunkční tiskárny.
 

Tiskárna pro firmu

tiskárna 
Volba tiskového řešení pro firemní použití by měla probíhat na základě rozsáhlejší analýzy, zvolené řešení totiž může mít zásadní dopad do nákladů spojených s tiskem, ale může pozitivně i negativně ovlivnit výkonnost tisku a mít tak dopad na efektivitu práce vašich zaměstnanců.
V současnosti můžete jít cestou vlastního hardware, stejně jako pronájmu tiskáren se síťovým sdíleným přístupem.
Před zahájením vlastního rozhodování byste tedy měli mít zmapované, jak často vaši zaměstnanci tiskárnu či tiskárny využívají, jaké jsou poměry jednotlivých procesů či jestli každý z nich potřebuje vlastní tiskárnu, nebo bude dostačující tiskové řešení sdílené v síti.
 

Náklady

 
Ve všech případech musíte mít na mysli, samozřejmě mimo vstupní investice, výsledné náklady na tisk. Zde se jedná o hlavně o tonery, jichž je na českém trhu k dispozici až 30 tisíc různých druhů.
Kromě volby správné tiskárny pak tedy velkou roli hraje i dodavatel, což ze svých letitých zkušeností potvrzuje i společnost PENDA s.r.o., jejíž web se na tonery pod značkou TisknuLevne.cz specializuje již od roku 2001 a do současnosti má podle nákupního rádce Heuréka takřka 10 000 recenzí a míra doporučení je 98%.

Jak vybírat tiskárnu pro domácí a firemní použití?

5 komentářů: „Jak vybírat tiskárnu pro domácí a firemní použití?

  1. Moje zkušenost z posledních let pravý, že je absolutně jedno, jakou značku a typ tiskárny člověk koupí, jelikož moc dlouho žádná stejně nevydrží. Spotřební zboží je prostě spotřební, záruka zmizí a s ní i zboží :-(.

    1. Já mám teď pro domácí použití Canon Pixma MP550 (která se už bohužel neprodává), a jsem maximálně spokojen. Záruku už dávno překonala, a hlavně – tiskne neuvěřitelně levně. Celá sada barev se dá koupit za cenu kolem stovky (neoriginálních, samozřejmě, ale kupuji je od začátku, a nikdy žádný problém, a tiskárna pořád funguje)

  2. Mě taky vydržela tiskárna dlouho, ale technologie jde dopředu a dnešní tiskárny tisknou jinak než tiskárny přes 5 lety a proto mám takové 5letky a co 5 let kupuji tiskárnu novou, zatím mám docela štěstí a vždy tiskárna vydrží do výměny. Jinak celou dobu používáme renovace a nikdy jsem s tonerem neměl problém. Myslím, že jsem díky tomu taky docela dost ušetřil.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*