Co jsem nedokázal v roce 2014 a plány pro rok 2015

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej

Blíží se konec roku, a většina lidí teď píše na své blogy reporty svých úspěchů, dosažených či nedosažených cílů, a plány pro blížící se rok 2015.

Já sám bych rád takový report napsal, ale bohužel se mi nepovedl základní předpoklad, tj. opustit mé zaměstnání, a začít podnikat na volné noze.

Z velké části vidím příčinu právě v mé dosavadní práci, která je časové velmi náročná. I s dopravou bývám pryč z domu 15 hodin, a třeba týden v kuse se nedostanu vůbec k počítači. Po takovém týdnu jsem pak rád, že mohu strávit nějaký čas se svojí úžasnou přítelkyní.
Další důvod, proč jsem svoji práci zatím neopustil, je strach, kde potom vezmu peníze. Je mi jasné , jak náročné začátky podnikání mohou být a tady mě právě děsí představa, ze bych mě a mojí slečně nevydělal ani korunu. Přeci jenom, dívám se na to už trochu jinak, než když mi bylo 20 a byl jsem sám.
Poraďte, vy co už (jste za vodou) podnikáte, jak se vypořádat s tímto krokem do neznáma?

Co jsem v roce 2014 zvládl?

Moc toho opravdu není. Založil jsem si živnost, vystavil pár faktur za prodej reklamních článku nebo tvorbu webu.
V červnu jsem si vyzkoušel provozování jedno-produktového eshopu (prodával jsem paracord náramky).
To mě ze začátku hodně bavilo, a nějakou korunu mi to opravdu vydělalo. Ale jelikož jsem na to byl úplně sám, a při mé náročné práci jsem běhal denně s balíčkama na poštu, eshop včetně skladových zásob jsem po měsíci prodal novému majiteli.
Shánění zboží, placená reklama, komunikace se zákazníky, nebo každodenní vypisování složenek pro mě byla výborná zkušenost. Bohužel jsem si také ověřil, ze při mé práci to zvládat nešlo.

V druhé polovině roku jsem se věnoval hlavně svému vedlejšími blogu o cvičení, který mám spíše jako svůj koníček. Z něho jsem něco málo (opravdu málo) vydělal díky affilu. Právě teď tam testuji PPC reklamu,ale výsledky v tomto oboru také nejsou tak zajímavé, jako třeba v půjčkách.
Report 2014-2015

Co chci zvládnout v roce 2015

Samozřejmě, základní priorita zůstává stejná. Pracovat z domu, to je můj životní cíl.

Chci se více věnovat mému blogu, a přispívat pravidelně novými články.

Vlastním par menších webů, které jsou bez výdělku. Vždy jsem dostal nápad na „super-projekt“, ze kterého nakonec nic nebylo (zejména hrátky s affiliate). Těchto webů a dalších domén se chci zbavit, abych se mohl soustředit pouze na 1-2 projekty.
Dále chci více rozvíjet svůj web o cvičení. Myslím, ze je zde velký potenciál růstu skrze emailový marketing, a mohl bych jej více monetizovat – minimálně pomocí placených článku.

Hlavni proud, kde se pokusím prosadit, je práce s WordPressem. Vím, že většina z vás jej ovládá levou zadní, ale obyčejní lidé přeci jenom ne. Chci se více věnovat tvorbě webů na zakázku, vytváření a úpravě šablon, a pokud bych se dokázal prosadit, tak i poradenské činnosti, nebo třeba školení s kamarádskou atmosférou, jako dělal nedávno Radek na téma SEO.

Tím navazuji na další bod, který bych chtěl v příštím roce splnit, a to je navštívení některých oborových setkání, konferencí a jiných akcí, kde bych se mohl něco přiučit. Prozatím jsem se vzdělával pouze z blogů a knížek, ale věřím, ze setkání na živo mi mnohem lépe pomůže posunout se někam dál.

Závěrem – není toto zbytečný článek?

Jak je vidět, prozatím nemám moc o čem psát. Jak jsem psal v úvodu, nyní je období reportů, a mě jejich čtení opravdu inspiruje, abych na sobě více zamakal, a za rok si přečetl článek s mými novými úspěchy.
Zároveň chci i veřejné psát mé úspěchy (i neúspěchy), pokroky apod., a tento můj plán na nový rok to muže vše odstartovat.

Pokud jste dočetli az do konce pravděpodobně nejméně zajímavé shrnutí roku na českém internetu, tak vám děkuji.
Zároveň vám přeji mnoho pracovních, ale i osobních úspěchů, a jenom to nejlepší v roce 2015!

Co jsem nedokázal v roce 2014 a plány pro rok 2015

5 komentářů: „Co jsem nedokázal v roce 2014 a plány pro rok 2015

 1. Díky za zmínku i odkaz 🙂 Taky už musím dát můj report dokupy, tak pak ti backlink vrátím 🙂
  Letos jsem to měl s časem taky špatné, ale snad to budeme mít oba 2 lepší a posuneme se 🙂
  Pokud by tě omrzelo téma cvičení, v půjčkách je prostor pořád, i když už to chce jít víc do longtailu, ale stačí napsat a můžu ti poradit, co a jak 🙂

 2. Radek napsal:

  Já pořád myslím na ten poslední web a občas tam ještě něco hodím. Chtěl bych teď udělat další vlnu linkbuildingu, mám tu zas pár nových tematických webů, ale pořád nestíhám 🙁

 3. Tohle shrnutí jsem vůbec nedělal, což je možná škoda, ale obtížně bych vše vypočítával a je pár věcí na které bych raději zapomněl…

  V době, kdy jsem byl za vodou jsem si stejně držel všechny práce. Proč nesplatit hypotéku o nějaký ten rok dřív a proč si nekoupit něco navíc? Asi je to vše o prioritách… každý to má jinak 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*