Otestoval jsem si Diablo 3 – dojmy z hraní

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej

Diablo 315. května byl den, na který čekali miliony fanoušků herní série Diablo po celém světě. Vyšlo 11* let očekávané třetí pokračování tohoto akčního RPG.
Jelikož hraní této novinky vyžaduje neustálé připojení k internetu, a navíc spousta předobjednávek byla skrze digitální distribuci, považoval jsem toto datum za “ Den, kdy skončí internet “ 🙂
Nestalo se. Každopádně mánie těsně před vydáním nového Diabla byla opravdu veliká. Několik lidí z mého okolí, kteří si hru předobjednali, už dva týdny nemluvili o ničem jiném. Já sám jsem sice předchozí díly nehrál, ani nikdy nevyzkoušel, ale podle videí, které byly dostupné z bety, jsem byl na tuto hru hodně zvědavý.

Naštěstí ke každé hře byly přibaleny i dva Guest Passy, tedy 2 klíče, které můžete rozdat svým přátelům, aby si hru D3 před zakoupením mohli vyzkoušet a otestovat. Po zadání klíče na Battle.net se odemkne možnost zahrát si první část hry (asi do 13.levelu postavy). Já jsem jeden z těchto klíčů od kamaráda také dostal.
 
Jak jsem zmínil v úvodu, Diablo jsem nikdy nehrál (a celkově mě žádné RPG nikdy nebavilo), ale tato novinka mě docela lákala. Nechtěl jsem ale hned utrácet necelých 1300,- za něco, co mě třeba nebude bavit.
Když jsem ale hru nainstaloval, ukovala mě k počítači na několik hodin v kuse. Znáte to, když přestanete u PC vnímat realitu…? 🙂
Bál jsem se, jestli budu všemu rozumět, chápat, co mám udělat, jestli se naučím ovládat kouzla, atd. Během 5 minut se mi ale vše dostalo pod kůži, a já jsem celou noc neúnavně zabíjel kostlivce. Ovládání i celá hra je opravdu intuitivní a naučí se to během chvilky každý.
Po zábavné stránce mě navíc hra opravdu chytla. Testování všech charakterů (Barbar, Lovec démonů, Mnich, Šaman, Čaroděj), honba za novými zbraněmi, vysekávání se z davu nepřátel, či sesílání kouzel z dálky, to jsou pro mě prvky, které mě dokáží na hře zabavit na hodně hodně dlouho.
 
Omlouvám se těm, kteří zde čekali nějakou recenzi, či nějaké podrobné informace. Nemám možnost srovnání se staršími díly, porovnávat, co je lepší a co vyvojáři pokazili, ale jako absolutní nováček ve hraní Diabla mohu říct – tato hra je pecka! Příští týden si jdu hned do obchodu pro svoji originálku, tohle prostě musím mít…
 


* Hra Diablo 2 vyšla před 12 lety (29. června 2000), ale před 11 lety (29. června 2001) byl ještě vydán datadisk k této hře Lord of Destruction.

Otestoval jsem si Diablo 3 – dojmy z hraní

4 komentáře: „Otestoval jsem si Diablo 3 – dojmy z hraní

 1. Ahoj, můžu se zeptat na jakém compu si to hrál a na jaké detaily? Dost o tom také uvažuji, ale do upgradu PC se mi moc nechce.
  Jo a až to dohraješ, tak napiš kolik jsi zničil myší 🙂

  1. Ahoj. Moje sestava je:
   CPU: AMD Athlon 64 X2 7750+ Black Edition,
   GK: Sapphire ATI Radeon HD 4870 1GB DDR5
   RAM: ADATA Gaming Series 4GB (kit 2x 2GB) 800 MHz
   a D3 valí na plný detaily. Ta hra je fakt udělaná pro masy lidí, a určitě se nemusíš bát, že by jsi ji nerozjel, pokud máš alespoň trochu průměrný PC 😉

   Tady jsou minimální požadavky co jsem našel na netu:
   Operační systém: Windows XP/Vista/Windows 7
   Mechanika: DVD
   Procesor: 2800 MHz (jednojádro…)
   Operační pamět: 1000 MB RAM (jenom giga ram…?)
   Grafická karta: 3D grafická karta se 512 M
   + 12GB místa na disku
   … takže opravdu pohodička 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*