Google Santa Tracker, vyhledávání Google60 a YouTube Style

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej

Před pár dny jsem na Twitteru narazil na odkaz na retro vyhledávání, aneb jak by vypadl vyhledávač Google v 60. letech minulého století. Docela mě to pobavilo a web zamířil do záložek. Chtěl jsem se o tom i podělit s ostatními, ale na vlastní článek to ještě nebylo.
Dnes se ke mně dostal další zábavný kousek a jedno hodící se video, a tak začínám psát.
 

Google Santa Trucker

Že Google čas od času vypustí do světa nějaký ten Easter Egg je docela známá věc. Na tom nejnovějším si dali opravdu záležet. Na adrese google.com/santatracker naleznete hezky zpracovanou Santovu vesnici, kde je spousta interaktivních prvků a v různých domech najdete Santovu poštu, animace, nebo jednoduché hry (trochu návykové).
Google Santa Trucker hra
 

Retro vyhledávání Google60

Tenhle kousek není oficiálním výtvorem Google, ale stojí za ním vývojářské studio Mass:werk.
Po otevření masswerk.at/google60 se vám objeví starý psací stroj, kde můžete jednak pomocí myši, nebo své klávesnice zadat vyhledávaný výraz.
Následně se spustí samotné vyhledávání, kde se vám doslova vytiskne strana vyhledávače. Opět pomocí myši nebo klávesnice zadáte výstup, který chcete vyhledat (text, obrázky, novinky) a po úspěšném vyhledání na magnetických páskách dostanete výsledek (vybíráte z rozmezí 1-9)
Ono tady asi ani nemá smysl nějaký popisek, rozhodně si to sami vyzkoušejte.
retro vyhledávání Google60
 

Shrnutí roku 2012 alias YouTube Style

Na závěr přidám video, ve kterém YouTube shrnuje nejdůležitější, resp. nejúspěšnější a nejsledovanější klipy a videa za uplynulý rok. Ve videu určitě poznáte jihokorejského PSY, mluvící pomeranč, seskok ze stratosféry, nebo mého oblíbeného tvůrce videí FreddieW.
Nutno dodat, že video je na serveru YouTube druhým dnem, a již má 18,3 milionu shlédnutí. Za dobu psaní tohoto článku toto číslo vzrostlo o 2 miliony!

Google Santa Tracker, vyhledávání Google60 a YouTube Style

4 komentáře: „Google Santa Tracker, vyhledávání Google60 a YouTube Style

  1. Vďaka za tip, škoda
    Happy Holidays! Santa has completed his journey around the world and is taking a much deserved break. Visit us again next year!
    Ale aspoň som vyskúšal to retro vyhľadávanie, je to fakt zaujímavé 😀 (prezentačný obrázok k tomu si mohol dať ako tam vidno nápis Google)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*