Zažil jsem kreativní blok a pak BOOM!

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej

Posledních několik dní jsem zažil něco, co se asi dá nazvat kreativním blokem. S tímto problémem se často setkávají např. autoři knih, když najednou postrádají jakoukoliv inspiraci. Zkrátka jsem nevěděl, o čem bych mohl psát, nic mi nepřišlo natolik dobré, aby to za to stálo, vedlejším projektům jsem se vůbec nevěnoval, a celkově jsem veškerý svůj volný čas trávil nic neděláním na internetu.
Jistě to také znáte. Chvíli jste na Facebooku, mrknete na nějaké video na Youtube, zkontrolujete maily, přečtete si novinky a znovu na Facebook. Najednou je den pryč. Večer si maximálně pustíte nějaký film, a druhý den odznovu.

Při tomhle všem jsem měl kdesi vzadu v hlavě myšlenku, že bych mohl něco napsat na blog, v něčem se sebezdokonalit, nebo vytvořit nějaké hodnoty. Ale nešlo to. Zkrátka u mě nastal blok, a já se od něj nedokázal odtrhnout.

Už se mi zdálo, že jsem sem nic nenapsal minimálně měsíc, když v tom se to konečně prolomilo. Nyní jsem měl 3 dny volno z práce. Tři dny, během kterých jsem vytvořil několik webů, navrhl si pár konceptů pro články, a hlavně to nejdůležitější – začal jsem!
Začít, to je to nejdůležitější. Neříkat si, jak by to šlo udělat, co by bylo lepší, ale prostě si sednout a pustit se do práce.

U mě ten zlom nastal, když jsem zahlédl jednu poptávku na vytvoření webu. Vždyť já weby tvořit umím, tak proč se toho neujmout.. Sedl jsem si k tomu, a za den byly stránky hotové (a peníze vydělané). To ve mě nakoplo opět tvůrčí schopnosti, a já vytvořil jeden další web pro svoje potřeby. Ve zbytku dne jsem konečně také začal dělat na svém hlavním webu, který se nyní nachází alespoň ve stadiu rozpracovanosti.
Další den za mnou, a já měl dobrý pocit, že jsem svůj čas alespoň nějak využil.

Ani dnes mě moje kreativita neopustila, a už mám v konceptech nachystaných několik článků, na které si snad udělám v příštích dnech čas, abych je dovedl do finální podoby a zveřejnil.

Pokud i vám se stává něco podobného, mohu vám z vlastní zkušenosti dát pár rad. Když už svůj čas utrácíte nicneděláním na internetu, pročítejte si alespoň tématicky podobné weby, jako je ten váš. Možná tam najdete inspiraci, a pustíte se do práce (neříkám, aby jste kopírovali cizí články). Najdite si pár webů, které se věnují osobnímu rozvoji. Třeba právě tam najdete něco, co vás nakopne do práce a donutí vás lépe využít váš čas.

Pokud si tento článek čte autor nějakého blogu, nebo jiný kreativec, docela by mě zajímalo, jak se s tvůřčím blokem vypořádáváte vy? Co děláte proto, abyste se donutili do práce, sedli si ke stolu, a začali?

Zažil jsem kreativní blok a pak BOOM!

3 komentáře: „Zažil jsem kreativní blok a pak BOOM!

 1. Zdravím, u sebe mám stejné problémy, jen nyní mám rozepsáno několik článků a nechci je vydávat jako brak a díky práci nemám vůbec čas, na víkend chlastačky a čas zase pryč 😀 Mno co, píšeme pro radost ne? Tak si nebudu komplikovat žiot termíny a dopíšu to až budu chtít…

  Btw. nejvíc mě nasere, když mám takhle rozepsaný článek a on se objeví malinko pozměněný jinde 😀

  1. No vidíš, na to jsem taky zapoměl – čas. Např. kvůli práci…
   Často se sám pro sebe vymlouvám, že nemám na psaní čas, protože jsem utahaný z práce, a ráno vstávám zas, apod. A přitom stejně přijdu z práce, a hodinu tady sedím 😀
   Život přísnými termíny si také nekomplikuji, ale přeci jenom, mám stanovenou nějakou metu, které bych se chtěl přiblížit, a zatím se mi to moc nedaří 🙁
   P.S.: Mě víc nasere, když napíšu nějaký článek, a za měsíc je zkopírovaný na X jiných webech, resp. trochu pozměněný 😀

 2. Stáva sa, hlavne keď je škoa či iné povinnosti :/ Ale zas treba to brať aj tak ako napísal KdoSiOdJinud: nekomplikovat si žiot termíny a písať keď sa bude chcieť 🙂
  Dobre že si už spravil to portfolio jifi.eu, minule som to čekoval ale to tam bol len obrázok stavby =D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*