Tip na vydělečný web: Herní affiliate

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej

Herní affiliate, fenomén, který nemusím moc představovat.
Na Webtrhu často narážím na nabídky na prodej dalšího takového webu.
Proč taky ne, skutečně se s ním dá i něco vydělat, když si pohrajete s propagací.
Spíše než o tom, co to vlastně je a jak affiliate funguje chci ale psát o tom, jak si podobný klon sám a jednoduše vytvořit, a ušetřených pár stovek za odkoupení tohoto webu raději vrazit do jeho propagace.
 

Herní affiliate web se dá vytvořit za pár hodin práce.

Pokud ještě nejste zaregistrování u eSpolupráce, udělejte to. V jejich nabídce najdete mimo jiné spoustu herních kampaní s odměnami od pár korun, až po 60 Kč za jednu registraci do hry.

Samotný web poběží na WordPressu (jak jinak 🙂 ). Bohatě nám postačí nějaká free šablonka s herní tématikou a ideálně s hodně velkým sliderem.
Volných domén v tomto odvětví ještě pár je. Zvláště pokud si vystačíte s koncovkami .eu, .net apod.

Proč je herní affiliate tak oblíbené téma?
Na rozdíl od propagování služeb a eshopů zde dostáváte provize za to, ze se někdo ZDARMA registruje do hry. Je tak mnohem snadnější se dopracovat k provizi, a míra úspěšnosti je mnohem vyšší než u propagování eshopu.
Přitom stačí, aby si dotyčný hru jenom vyzkoušel. Vůbec se mu nemusí líbit, nemusí ji nijak aktivně hrát, nebo si do ni kupovat nějaké kredity.

Obsah webu nebude nic složitého. Stačí si vybrat několik her, ke každé napsat popis a nahodit články na web.
Do velkého slideru ale nedávejte odkazy na tyto články, ale rovnou affil odkazy na konkrétní hry. Lidé uvidí velký obrázek se zajímavou hrou, stručné info, a výzvu k akci (tlačítko Hrej zdarma). Je zbytečné je odtud odkazovat do článku, a odtud se je pak snažit dostat dalším prokliknutím na web samotné hry. Přesuňte je tam hned ze slideru.

„Vždy se snažte udělat cestu ke konverzi co nejkratší a nejjednodušší.“


slider_hrejonline

Nejlepší jsou podpůrné ministránky

Když jsem sám jeden herní affil web testoval, vytvořil jsem si na subdoménách podpůrné ministránky pro dvě hry.

Pokud byste chtěli působit opravdu důvěryhodně, zakupte si domény i pro tyto ministránky. Pokud je budete mít např. u Wedosu (affil odkaz), nebudete potřebovat ani hosting. Tyto miniweby budou tvořeny z jedné statické HTML stránky.
Na ni není celkem moc co řešit. Musí návštěvníka donutit k akci.

Důležité je sladit cely design se hrou samotnou.
Já jsem vždy zvolil tématické pozadí, a stránku si vertikálně rozdělil na dvě části.
Vlevo jsem umístil video s ukázkou hry vpravo jenom logo, 3-5 odrážek s informacemi o hře a CTA tlačítko.

TIP: Můžete zkusit videu nastavit auto-play. To má za úkol upoutat pozornost, a také částečně nahradí nedostatek obsahu na stránce (z pohledu návštěvníka).
Pokud video vzbudí zájem, návštěvník si bude hru chtít zahrát, a nejspíš klikne na tlačítko.

warthunderbigfarm

Docela dobře by mohlo fungovat i přidání několika malých ikonek/bannerů s nabídkou dalších her někam dolů na stránku. Něco jako „Ostatní hráči také hraji“ nebo „Podobné hry zdarma“.
Odkaz z těchto ikonek by samozřejmě nevedl na vaši hlavni herní stránku, ani na další ministránky, ale rovnou na landing page těchto her, kde už jste jenom jeden krůček od provize.
Tohle v praxi ozkoušené nemám, ale konvertovat by to mohlo.
 

Vyplatí se dělat takovýto web?

Jak jsem nastínil v úvodu, je mi jasné, ze jsem neobjevil Ameriku. Podle někoho už může být tento segment nasycený. Já říkám, ze mezery ještě jsou, stačí vhodně propagovat.
Spíše mi šlo o to, ze se na Webtrhu vždy objeví nějaký boom se zaručenými výdělky. Jednou to byly vyhledávače hotelu, pak herní affil weby, ted letí anonymní posílání třpytek.
Zde máte jednu z cest, jak si takový web vytvořit sami a možná lépe. Ušetříte tak tisícovku, kterou byste dali za nákup webu.
A budete mít šanci, ze máte něco aspoň trochu originálního, a ne web jak přes kopírák.

A protože chci, aby měl článek nějakou přidanou hodnotu, dávám sem i obě stránky ke stažení. Můžete je použít jak chcete. Stačí změnit affiliate odkaz za svůj, popř. jednoduše upravit pro jinou hru. Jako poděkování bych byl rád, kdyby jste nechali v patičce můj zpětný odkaz.

Tip na vydělečný web: Herní affiliate

3 komentáře: „Tip na vydělečný web: Herní affiliate

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*