Tak, a do roka budeme všichni milionáři

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej

Pravděpodobně každý z nás v posledních dnech narazil na nový český projekt s názvem Milionové impérium. Lidé sdílí odkazy na sociálních sítích, rozesílají se spamové maily o tom, jak naprosto cizí člověk vydělal 5,3 milionu Kč za měsíc, píše se o tom na každém druhém IT blogu. Samozřejmě, ze zvědavosti jsem také neodolal, a odkaz jsem otevřel, abych zjistil, co se za tím skrývá.

O tom, co „MI“ je nemá vůbec cenu psát, každý se může přesvědčit na stránkách milionoveimperium.cz, kde můžete shlédnout úvodní video.
Já osobně jsem po jeho shlédnutí vlastně ani nevěděl, kam si to mám zařadit. Jestli se mi to líbilo, nadchlo mě to, a začnu budovat svoje Milionové impérium, a nebo to mám přejít, a považovat to pouze za jedno další motivační video z mnoha.
Počkal jsem si tedy na další videa, co se z toho vyklube.
David Kirš - Milionové impérium
Po celkem třetím videu už mám naprosto jasno. Jedná se pouze o nástroj, který vyláká z lidí peníze, a jediný, kdo sbalí milion (nebo víc) bude autor David Kirš.
V prvním videu začne s úžasnými řečmi, kterými spoustu lidí obalamutí, naslibuje, jak se podělí o svoje know-how zdarma a jak chce zdvojnásobit štěstí v ČR. V dalším videu už posloucháte půl hodiny fráze jako od Horsta Fuchse z teleshopingu. Pan Kirš vůbec nešetří větami typu

Už teď jste vystoupili z řady, a patříte mezi ty nejlepší. (jenom proto, že jste shlédli jeho video – to jde ne?)

Buďte to VY, kdo v následujících 12 měsících vezme osud do vlastních rukou.

Není lepší doba začít než dnes.

Změňte svůj život, začněte žít.

Pokud se nenecháte ošálit, a zamyslíte se nad tím, tak takhle s vámi bude mluvit pouze člověk, který se vám snaží něco vnutit, něco prodat, vydělat na vás.
To také pan Kirš již zmiňuje ve třetím videu, když informuje o tom, že po videích zdarma přijde jeho kurz, kde opět bude lidem vtloukat do hlavy něco o životním štěstí, o tom, že oni jsou nejlepší, a tvrdit, že do roka vydělají milion, když budou prodávat ebook o štrykování, protože jsou v tom lepší než spousta jiných lidí (ano, i tento příklad jsem v některém videu zaslechl).

Nejsmutnější mi na tom ale připadá to, že David Kirš svými řečmi, vystupováním, a přesvědčením nakazil už tisíce lidí. Stačí si přečíst pár komentářů pod jeho videi. Lidi, a hlavně spousta žen, jsou z jeho přednášky naprosto uneseni, vždyť on přesně vypráví jejich sen, a slibuje jim návod jak ho docílit. A bohužel, hodně z nich mu zaplatí tisícové částky za to, že jim bude vyprávět o tom, jak být šťastný a vydělat do roka milion.

Už se nesmírně těším, až mi celý následující rok budou do mailu chodit nabídky na tisíce nových ebooků a přednášek, díky kterým budu umět vařit, sbalím holku*, a naučím se programovat za pár hodin.

Další velké zklamání je pro mě zjištění, kolik lidí, které jsem doteď považoval za rozumné se nechalo převálcovat vlnou MI. Pomocí RSS odebírám spoustu blogů, a o hodně blogerech jsem měl za to, že by na něco takového nenaletěli. A nyní pročítám jejich články o tom, jak budou za rok bohatí, a jak je Kirš super, a jak lákají další lidi, aby měl Kirš ještě více peněz z ještě více hloupých lidí.

Naštěstí jsou tu i tací, kteří se Milionovému impériu postavili, a je to jenom dobře. Pravda by se měla dostat mezi lidi. Krásně to např. vystihuje Petr Jeník ve svých článcích na blogu, nejvíce se mi líbil ten (zatím) poslední.

Nezapomeňte tedy, jediný člověk, kterému to přinese opravdu spóóustu peněz je David Kirš. V podstatě něco takového ve svých videích vykládá, jenom trochu jinak.. Udělejte web jako já, nalákejte lidi jako já, přesvědčte je, že umíte něco co oni ne, a nechte je za své rady cvakat.

Počítám s tím, že se do mě někdo pustí za můj negativní postoj. Ale klidně se předem vsadím, že to bude někdo, kdo už si svůj kurz u pana Kirše zaplatil, a teď musí nahánět další lidi pod sebe, aby se mu aspoň vrátila investice.


* – pro rejpaly: nechci, jedna stačí 🙂

Tak, a do roka budeme všichni milionáři

17 komentářů: „Tak, a do roka budeme všichni milionáři

 1. Jsem rád, že tu u tebe o tomhle čtu. Taky jsem nedavno shlédl ono video a pousmál se 🙂 Na druhou stranu jedno se musí nechat, motivace a chuť něco dělat jsou základem úspěchu, a on těm lidem motivaci dává. Problém nastane ve chvíli, kdy lidé zjistí, že nestačí hledět na videa, ale že pro samotný úspěch se musí udělat mnoho, ale to už víme dlouho 🙂

  1. Ano, s tím se nedá jinak než souhlasit. Ty jeho videa jsou především motivační. Myslím, že člověk, který chce něco začít dělat, tak potřebuje právě tu motivaci, kterou může čerpat z jeho videí zdarma, nebo kdekoliv jinde na webu zdarma. Mám ale pocit, že o tom stejném (jste nejlepší, dokážete to, apod.), zkrátka hlavně o motivaci bude i ta placená část. A jak říkáš, spousta lidí vyplázne 10 tisíc korun, a pak budou zklamaně hledět, jaktože se ty miliony samy nesypou.

  1. Ahoj Patrik, ako žiješ? 🙂
   S tím počtem 100 lidí je to asi bohužel hodně mírné. Pokud na ten EmailAcademy, nebo jak, mu skočilo během měsíce přes 9000 lidí, myslím že i tady to bude v řádech tisíců. Tzn. jednoznačně milióny do kapes Davida Kirše.

   P.S.: Sorry, diskuzi na czemoney nesleduji. Psal jsem to tady v jednom z minulých komentářů – přestal jsem tam chodit úplně.

   1. Ja to tam občas čeknem, pretože vždy tam nájdem nejakú zaujímavú tému. Takže počas roka môžme očakávať podobné Know-how predajné weby v CZ na základe toho Davida, ktorý na tom zhrabne najviac :-/

    1. No dneska jsem se tam zrovna nahlidl jako host, a videl jsem, ze v kecarne je tema na slozeni se na MI. Docela zajimava myslenka.
     A jak jsem psal v clanku spam v mailu se behem pristiho roku asi diky tomuto projektu znekolikanasobi 🙂

 2. Bobousz napsal:

  Souhlasím s názorem, že jediný kdo dosáhne tímhle způsobem „slušného“ výdělku bude autor „projektu“ David Kirš. Za svých padesát let co chodím po světě a zejména těch posledních 23 které se věnuji podnikání, seberozvoji a marketingu jsem už viděl, slyšel, osobně poznal (a viděl další osudy) příliš mnoha podobných „odborníků na štěstí druhých“. Je to stále týž opakující se scénář člověka co neřeší morální aspekty toho co dělá protože ( a ve svém věku už by mohl) zatím nic netuší, (nebo v horším případě ignoruje) o jiných zákonitostech vydělávání peněz než je „zákon naivity stáda“ ,a neřeší dopady toho co dělá. Vychytralost není inteligence, znám spoustu lidí co by dokázali „vydělat“ i víc než on, s tímhle druhem „podnikání“ ale většina na to (bohudík) prostě nemá žaludek.

  1. Děkuji za souhlasný komentář. Ano, to jsem v článku ani nezmínil. Je to především o morální povaze Davida Kirše. Za cílem vlastního výdělku se na lidi skrze svá videa usmívá a vypráví o jejich štěstí, zatímco v duchu už počítá, kolik lidí se asi chytne, a kolik on z toho bude mít…

 3. Nemám nic proti různorodosti názorů, nejsem ani bratr pana Kirche a ani jsem si nezakoupil jeho e-produkty. Jedno je jisté, že ten člověk oslovil velkou masu lidí. Nesouhlasím s tím, že jeho jednání je amorální, velkou část svých názorů-nápadů prezentuje zdarma. Spíš mám pocit a omlouvám se za to, že z této diskuze cítím ZÁVIST. Někteří z vás závidíte, že upoutal pan Kirch tolik lidí něčím, co vy vlastně taky dávno znáte, ale bohužel vás to nenapadlo. Přeji všem účastníkům této diskuze, aby vás pan David Kirch motivoval k výkonům a úspěchům, po kterých toužíte. Abyste se soustředili spíše na vlastní práci a cíle než na posměšné komentování ostatních. Tato diskuze je bohužel spíše prezentací typických „čecháčků“. Promiňte mi tento výraz. Přeji hezký den, Radim Šestal (www.eflorian.cz)

  1. Zdravím vás Radime. Děkuji i za váš komentář.
   Nemám jinou možnost, než se bránit Vašim dvěma poznámkám, protože s nimi jednoduše nesouhlasím.
   1) Nemyslím si, že tato diskuze je prezentací čecháčků. Spíš bych řekl, že se zde vyjádřili lidé, kteří do této problematiky vidí, sami se výdělkem zaobírají, a tak jim (nám) bylo hned na začátku jasné, o co DK především jde. Samozřejmě že o vlastní zisk, a to je podle mě typická ukázka onoho čecháčství.
   2) Z mé strany to není rozhodně závist. Spíš bych klidně řekl i naštvanost, protože mi vadí, když se někdo snaží udělat z masy lidí s prominutím blbce a vydělat na nich. Kdyby mu šlo o zdvojnásobení štěstí, tak by ty lidi takhle neokrádal. Přijde mi to úplně stejné, jako předváděčky vysavačů, hrnců, a já nevím čeho všeho ještě, kdy prodejce jenom využívá neznalosti důchodců, a prodává jim tak něco za několikanásobnou cenu.
   Rozhodně mu nezávidím, že s tím přišel jako první. Mě se tohle chování totiž hnusí. Stejně tak nezávidím oněm prodejcům jejich lehce vydělané peníze, a i jejich jednání, které mi celou situaci docela připomíná, se mi hnusí.

   No, ostatně, uvidíme do roka, kolik těch nových milionářů u nás bude.

   Ještě jedna poznámka – nemyslím si, že by v těch videích zdarma byla nějaká úžasná cenná informace. Maximálně musím uznat, že jsou to celkem motivační videa, a na někoho mohou opravdu zapůsobit, a alespoň donutit začít něco dělat.

 4. Deterezka napsal:

  Zdravím, ráda bych trochu reagovala na výše zmíněné odpovědi. Asi bych to shrnula do věty: každý svého štěstí strůjcem. Důvodem, proč jsem zabloudila do této diskuze je, že mi přišel mail od p. Davida Kirše (DK) – pozvánka na …na co vlastně? ..na nějaké večerní vysílání..trans-formace, atd., podepsán David Kirš. Jednak je to spam, tečka. O DK slyším poprvé, tak jsem hledala…a až na 3. stránce vyhledávače jsem našla první oponenty (zde) vůči DK. Motivace je skvělá věc, sama jsem na toto téma psala bakalářku i diplomku. Pak je tu stav snění a stav „vstanu a jdu svůj sen realizovat“ a třetí věc je chování velkých skupin lidí, tedy oslovené masy lidí, chování stáda (nemyslím to hanlivě). Však si každý vzpomeňme na své dětství, jak se chová třeba taková třída žáčku z páté bé – jsou tam jsou tam šprti, jsou tam hloupí, jsou tam přirozené inteligentní, stydliví, drzí, průměrní. A jak se chová třída jako celek, často průměrně, když se jedná o celou třídu. Takto vypadá i celá společnost. A myslím, že celá společnost, zde tedy oslovená DK, se bude také chovat průměrně…domyslete si. Výjimeční jsou jedinci, silní jedinci. Silným jedincem je každý z nás, každý jsme silný v něčem jiném a myslím, že nejdůležitější je to sám v sobě objevit. Já třeba netoužím po tom mít milion. Jasně, bylo by to super, ale…cesta, jak ho získat netrvá rok. Navíc co je to dnes milion?? 😀 Vím, že v dnešní společnosti máš peníze – můžeš něco změnit. Bez peněz to dnes nejde, to je utopie. Jen doufám, že tito milionáři (obecně) využijí peníze k prospěchu i jiných – chudé země, děti, nemocní, blablabla, tam kde jsou zkrátka peníze potřeba, ne v 10 autech v garáži. Naštěstí i tací už jsou a nechť jsou motivací dalším. To je asi tak vše, co k tomu mám, a dále nechci plýtvat časem to dál pitvat. Uvidíme za rok, kolik zde bude milionářů. Možná si pořídím praxi s radami „Nevím už co dělat s penězi“ 😀 Dnes krásně prší, takže na kolo nejdu, budem se dívat na film, třeba Forrest Gump, to je taky motivace jak blázen;) Jo a poslední poznámka, kterou si neodpustím – pro Davida Kirše a všem, co poslal mail jako mně – Vánoce se píšou s velkým Vé!!! Ještě, že Vám, Davide, to počasí na Vánoce tak nahrává 😀 Mějte všichni fajn den;) Tereza

 5. Jan napsal:

  Kirsh je jeden z mnoha hajzlíků, který prodávají důvěřivcům jejich vlastní sny. Řadím ho do stejného ranku jako jsou šmejdi, co prodávají předražené hrnce důchodcům, různá podvodná ezoterická zařízení, pyramidové hry, apod.
  Jeho web i přednášky jsou plné nicneříkajích obecných blábolů, se kterými se můžeme běžně setkat u těchto „motivátorů“. Fakta jsou zavádějící, jsou podána manipulativně. Autor vylíčí svůj úspěch, snaží se namlsat lidi na „miliony“, a nabudit je větami typu „nebuďte jako ostatní, lidé vám nebudou přát úspěch“ (střízlivý kamarádi jsou líčeni jako hajzlové, kteří úspěchu nikdy nedosáhnou), atd. Nikdy nic konkrétního jen obecné plky, v horším případě rady typu „spamujte a otravujte všechny známé, zbohatnete na tom“.
  S podobnými lidmi na hraně zákona jsem se setkal už mnohokrát (odchycen na ulici, sezení) a jejich manipulativní metody jsou často dost podobné, takže když narazím na web typu Kirsh, tak mám po pár větách jasno, že je to šmejd, který se z lidí snaží vytřískat manipulací prachy. To jsem ale negitivistický hajzl, který závidí úspěch (jak určitě napíše jedna z jeho obětí) 🙂

  Na druhou stranu: motivace a snaha zlepšit svůj život je určitě dobrá. Ale na to nepotřebujete takové plky, ale začněte něco skutečně dělat! Např. spamováním přátel ani prodáváním voňavek (ať na webu nebo ulici) nebo podobnou mrzkou činností velké peníze stejně nevyděláte, ztratíte veškorou svou sebeúctu (pokud tedy nemáte silný žaludek jako Kirsh) a ztratíte i mnoho přátel (Kirsh by je nazval „falešní nepřející přátelé“).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*