Jak vydělávat na placených článcích a nepřijít o čtenáře

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej

Pod jednom z mých článků, kde jsem se věnoval různým způsobům výdělku pomocí mého blogu se objevilo celkem dost komentářů, ve kterých jsem narazil na teoreticky možnou fintu, jak by šlo lépe a efektivněji vydělat peníze pomocí Postsgenius.cz (psaní reklamních článků na Vašem webu za finanční odměnu). Teď už vím, že to není jenom teoretické, ale doopravdy to funguje. Navíc si tímto způsobem nebudete odrazovat svoje čtenáře, kteří asi moc neprahnou po článcích o saunách nebo kabelkách…
 

Stačí si číst obchodní podmínky

Celý „trik“ spočívá v tom, že např. zmiňovaný Postsgenius nemá ve svých podmínkách nic o tom, zda se musí článek zobrazovat na Vaší homepage. Jinými slovy – nemusí. A když nebude článek na úvodní straně, čtenáři jej neuvidí, a nikoho nebude rušit 🙂 Klidně se tak můžete vypořádat s nerelevantností PG (jak jsem psal ve zmíněném článku – svůj blog jsem zařadil do kategorie Služby a Software, a první 3 poptávky na napsání článku byly na téma RC modely, Kabelky, Bazény a sauny). Můžete tedy přijmout jakoukoliv nabídku na článek, a klidně nastavit o něco menší cenu, aby bylo nabídek ještě více.
Pokud ale tyto reklamní články nebudu zobrazovat na úvodní straně, komu bude vadit, že kdesi na doméně blog.jifi.eu existuje článek, který sem nezapadá…?

Jediná podmínka ohledně umístění článku:
Blogeři nesmí měnit (jakýmkoliv způsobem, např. odstraněním Článku, změnou textu ve Článku, přidání/upravením/odebráním odkazů Inzerenta…) zveřejněné Články od data schválení Článku Inzerentem. Blogeři jsou povinni držet umístěný Článek na původní URL adrese minimálně 12 měsíců od data schválení Inzerentem.

 

Jak skrýt vybrané články z úvodní strany?

Nastavení pluginu Simply ExcludeNaštěstí nemusíte ani nijak zasahovat do kódu stránek, nebo něco takového. Ve WordPressu si stačí nainstalovat plugin Simply Exclude, který veškerou práci udělá za vás.
Při vytváření nového článku se vám u editoru objeví další nastavení, kde si jednoduše zvolíte, kde všude bude článek vynechán (viz. obrázek).
Můžete si tak např. v menu vytvořit rubriku s názvem „Reklamní články“, a tam budou všechny tyto texty přístupné. Nebo zaškrtnete všechny 4 možnosti, a k článku se dostane pouze ten, kdo na něj bude mít odkaz (tj. pouze inzerent a PG).
 

Má tento způsob nějaké nevýhody?

Jedno malé mínus to má možná z morálního hlediska. Zvažoval jsem, zda tuto metodu zveřejnit, protože se mi to zdálo nefér vůči inzerentům. Došel jsem ale k názoru, že inzerent, který si objedná článek o kabelkách na blogu o IT musí počítat s tím, že tento článek v téhle komunitě nebude nikdo číst. Jediné, o co mu asi jde jenom další zpětný odkaz obalený textem. Že zde nenajde desítky nových zákazníků mu musí být jasné. Takže inzerent i tak dostane co chtěl – jeho zpětný odkaz existuje, pouze ho nevidí čtenáři.
 
Další možnou nevýhodou je asi pohled Google robotů na takovéto články. Čtenář o nich ani neví, ale boti je vidí normálně. Pak už je to v rukou každého blogera, jak se zachová. Pokud vydáte týdně 5 reklamních článků, a žádný „normální“, dost možná se to za nějaký čas projeví na rankách vaší stránky. Nic se nemá přehánět…
 

Možná už je na to pozdě

Pokud do toho teď chcete vlítnout, a začít si tak konečně přivydělávat online, musím zmínit, že už je na to dost možná pozdě. Někde na netu jsem se dočetl, že pár lidí mělo nějaký problém s výplatama, na stížnosti zákazníků moc ochotně nereagují a inzerentů už také rapidně ubylo. Snad tedy PG neskončí s nálepkou SCAM.
Sám to ověřené nemám, k výplatě jsem se totiž ještě nedopracoval.
Ale kdo ví, je možné, že budou fungovat ještě dlouho, třeba se najde nový majitel, třeba se sami oklepou, a ještě si tak nějakou korunku urveme.
 

Jak vydělávat na placených článcích a nepřijít o čtenáře

7 komentářů: „Jak vydělávat na placených článcích a nepřijít o čtenáře

 1. Mno – na posts genius jsem také registrovaný, ale právě z důvodu „typu“ článků jsem ještě ani jeden nepřijal. Netoužím po tom, aby až někdo zadá site:kdosiodjinud.cz tak mu vyskočili články o podprsenkách a podobně 😀 Jasně, šla by zamezit indexace apd. ale to není jaksi morální vůči inzerentům. 🙂

  1. To je taky fakt, ale na druhou stranu, hlavně těm začínajícím blogerům, kteří chtějí alespoň nějaké výdělky mnohdy ten vyhledávací parametr site: ani nic neříká, a nebo je jim jedno, jaké všechny stránky G zaindexuje. Možná dokonce pro někoho čím víc, tím líp 🙂 To zamezení indexace už je docela nefér vůči inzerentům, jak říkáš.
   Jinak já jsem sice ještě v době psaní článku zamýšlel, že bych s Postsgenius zkusil rozjet „byznys“, ale asi na to kašlu. Přeci jenom, za ty ceny… je asi výhodnější věnovat se jiným projektům.

 2. Čecháček napsal:

  Hmm krásné. Klasický čecháček. Jak vydělat a nejlépe nic neudělat. Vaše přemýšlení v tomto směru je opravdu ubohé. Fakt, že okrádáte lidi, kteří Vám za článek zaplatí Vás ani nenapadne že :-). Proč také. Co je doma to se počítá. Díky lidem jako jste vy jsme tam kde jsme.

  1. „Fakt, že okrádáte lidi, kteří Vám za článek zaplatí Vás ani nenapadne že“
   Inzerent si platí za zpětný odkaz obalený tematickým textem, který také dostane a který existuje.
   Inzerent logicky nemůže očekávat přeposílání návštěvnosti z mého blogu, když si objedná článek o kabelkách na blogu o IT.
   Ale proč to sem vlastně píšu, když už to v článku jednou napsáno je… Doporučuji si znovu přečíst odstavec s názvem „Má tento způsob nějaké nevýhody?“.
   Poté doporučuji přejít na článek http://blog.jifi.eu/vydelek/nove-ceske-pay-per-post-systemy-ujmou-se/ a tam se ze začátku také zmiňuji o praktikách Postsgenius – to jenom aby bylo jasné, kdo koho podvádí (slovo okrádá je zde myslím docela přehnané)

   Něco o ubohém přemýšlení ani komentovat nebudu.

   A na závěr si nedovolím neokomentovat vaši rýpavou poznámku…
   „Díky lidem jako jste vy jsme tam kde jsme.“ – říká člověk, který se asi stydí za svůj názor, když se ani nepodepíše svým jménem.

 3. To je teda fakt, že na Postsgenius občas přijdou divné požadavky na články. A fakt je to i s těma výplatama takové divné, Já sice už tři dostal, ale pokaždé čekat skoro dva měsíce od podání žádosti…

  1. Když to shrnu teď zpětně, nejlepší placené články jsou stejně ty, s kterými tě inzerent osloví přímo, bez nějakých systémů (popř. ty jeho).
   Na žádném z českých PPP jsem neviděl tolik, jako za články dohodnuté přes mail

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*