Jak rozjíždíme e-shop úplně od nuly

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej

Na internetu se věnuji nebo jsem se věnoval hodně aktivitám. Prošlo mi rukama pár affiliate webů, které jsem pak většinou prodal. Udělal jsem několik webů na zakázku, mám pár blogů, kde občas prodám článek a něco tam vydělává PPC.
Všechno to jsou ale spíše jednorázové výdělky. Nic z toho se asi nedá považovat za budování si nějakého online příjmu, ideálně pravidelného.

S přítelkyní jsme se tedy v listopadu rozhodli, že zkusíme rozjet vlastní e-shop na doméně unim.cz.
Nejedná se ale o klasický e-shop, kde bysme museli držet sklad, řešit poštu a pak ještě vyřizovat nevyzvednuté zásilky.
To jsem si už vyzkoušel (prodával jsem paracord náramky z Číny), a bylo to pro mě časově docela náročné. Při zaměstnání nereálné.

 

Přeposílání objednávek a výběr dodavatele

My jsme si vybrali jednoho dodavatele na přeposílání objednávek. To je pro mě ideální systém, který beru jako něco mezi affiliate (mám provizi z prodeje) a vlastním e-shopem (prodej probíhá na mé straně). Vyřízená objednávka na našem e-shopu se odešle přímo na sklad dodavatele, odkud jde zboží rovnou k zákazníkovi. Neřešíme tak ani reklamace, ani nevyzvednuté zásilky, ani běhání na poštu nebo komunikaci s dopravcem. Toto je podle mě super start pro každého, kdo chce začít s e-shopem.

Dodavatele jsem si hledal hodně dlouho. Chtěl jsem někoho stabilního, s férovými podmínkami a aby měl konkurence schopné ceny.

Jeden e-shop na přeposílání objednávek už mi rukama dříve prošel. Byl to sortiment dřevěných hraček. Bohužel jsem si předtím neprošel moc konkurence a až potom, co jsem si obchod vytvořil jsem začal zjišťovat, jak nevýhodné má dodavatel ceny. Tak jsem se obchodu zbavil.

Technické řešení

Potom, co jsem si našel vyhovujícího dodavatele, který má pro mě zajímavý sortiment i výši provize, jsem začal vymýšlet, na jakém řešení bude obchod postaven.
Protože obchod ze začátku financujeme z toho, co nám přebývá z výplaty, hledal jsem určitě low-cost řešení.

Předchozí přeposílání bylo o pár produktech a měl jsem to na Woocommerce.

U nového obchodu už to bylo trochu složitější (různé parametry dopravy, několik tisíc položek, atd.) a tak jsem se rozhodl pro Prestashop.
Měl jsem docela štěstí, protože přímo s mým dodavatelem spolupracuje šikovný Prestashop programátor, který takovéto e-shopy přímo staví na zakázku.
Tady jsem moc neváhal. Kdybych se měl učit od začátku s novým systémem, asi bych tam nasekal spoustu chyb a trvalo by hodně dlouho, než by se obchod spustil. Ten čas, který bych na tom já strávil, by stál určitě daleko víc, než nechat si vytvořit obchod na zakázku.

Potud to bylo docela snadné. Eshop byl hotový hodně rychle a stálo to „jen“ pár tisíc KČ.
K tomu jsme dokoupili několik placených pluginů, zejména pro propagaci (exportní pluginy, měření konverzí atp.).
V tomto je opravdu zlatý WordPress, kde seženete pluginy skoro na všechno a zadarmo 🙂

Pro začátek stačí…

Nebudu to dál prodlužovat. Jediné, co jsem tímto prvním článkem chtěl říct je, že e-shop se dá začít budovat i bez větších nákladů na začátku. Že nemusíte řešit ani sklady, dopravce, nebo výrobu produktů. Jde to i bez toho všeho.

Ano, možná proto je ČR e-shopová velmoc a stejně tak, jako jich u nás denně několik vzniká jich i několik zaniká.

Prozatím nebudu psát nic o prvních výsledcích nebo o propagaci. To si ale určitě nechám na další články, takže to bude takový menší seriál. Možná budu i pravidelně/občas psát, jak se nám daří a co se naopak nepovedlo.

U tohoto obchodu bych chtěl určitě vydržet, protože zde vidím potenciál do budoucna (mám ve zvyku se webů rychle zbavovat).

Jak rozjíždíme e-shop úplně od nuly

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*