Jak jsem se pokusil začít vydělávat na blogu

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej

Asi jako každý majitel blogu či webu, i já bych velice rád získal za psaní na mém blogu alespoň nějakou finanční odměnu. Když už nic, tak alespoň na pokrytí nákladů spojených s doménou a hostingem. Za chvíli to bude už skoro rok, co sem přispívám články, nějaké ty ranky, které jsou pro spoustu lidí jediným měřítkem kvality webu jsem také získal, tak jsem si řekl, že bych se již mohl pokusit blog trochu zpeněžit.
Rozhodl jsem se otestovat 3 výdělečné systémy, které se mi na českém internetu nejvíce zalíbily. No a jak jsem dopadl?

 

Grafický banner v hlavičce stránky

Pravidelní čtenáři jistě zaznamenali, že začátkem května jsem přidal na volné místo v hlavičce grafický banner o rozměrech 468x60px. Na tomto místě propaguji webhostingovou společnost Wedos (kterou doporučuji všude). Možný zisk z tohoto banneru byl za unikátní proklik a následné případné objednávky.
Sečteno podtrženo, zhruba za dva a půl měsíce kliklo na tento banner 5 lidí (květen 1, červen 2, červenec prozatím 2). Z 5 kliknutí nebyla uskutečněna ani jedna objednávka. O tom, zda-li se to vyplatí nemá smysl přemýšlet 🙂
Ano, je mi jasné, že tento banner je umístěn na místě, kde uživatel trpí tzv. bannerovou slepotou (zkrátka reklamy v tomto místě automaticky přehlíží), ale i tak jsem od toho čekal větší zázrak. Toto místo pravděpodobně v budoucnu využiji buďto pro propagaci mých služeb, nebo tam vložím raději nějaký obrázek.

 

Prodej odkazů pomocí ads.ranky.cz

Další možnost, kterou jsem chtěl vyzkoušet byl prodej odkazů na webu pomocí nějakého automatického systému. Nejvíce se mi líbil ads.ranky.cz, který je dnes asi jedničkou v ČR. Dříve jsem celkem dost prodával odkazy pomocí mLink, ale z toho se bohužel stal „SCAM“. Za 2 měsíce, co systém testuji si na mém blogu nezakoupil odkaz nikdo. Nevím, zda-li je to tím, že blog mám na doméně 3. řádů, nebo cenou. Ještě zkusím trochu stáhnout cenu, a uvidíme. Každopádně dosavadní výsledek je nula prodaných odkazů.

 

Psaní článků za finanční odměnu

Psaní tématických článků pro inzerenty, a následné umístění na svůj vlastní blog. To pro mě znělo hodně zajímavě, a také musím říct, že výdělky jsou zde asi nejvyšší ze zmiňovaných způsobů. Dříve byla jedničkou placla.cz, ale ta šla poslední dobou nějak do ústraní. Ani nevím, zda-li ještě vyplácí, nebo jestli tam jsou nějací inzerenti.
Vybral jsem si proto doporučovaný systém postsgenius.cz. Sytém testuji asi měsíc, a zatím jsem měl poptávku po napsání 3 článků. Cena se ve všech případech pohybovala přes 100KČ/článek. Problém je v tom, že ačkoliv jsem svůj blog zařadil do kategorií Služby a Software, všechny tři poptávky byly naprosto netématické, a musel jsem je odmítnout. Jednalo se o poptávky na napsání a umístění článků na téma RC modely, Kabelky, Bazény a sauny.
Výdělek by to nebyl špatný, ale přijal bych to v případě, že bych měl nějaký web s PR články, kde by to nikdo ani nepoznal. Dávat ale takovéto články na blog o IT a internetu, to si koleduje pouze o odrazení zákazníků.
Ačkoliv se mi zde nabízel nejvyšší výdělek, a bylo to pouze na mě, tak jsem ani zde nevydělal ani korunu.

 

Závěrem

Tak nevím, ještě si zkusím s některými systémy trochu pohrát a vyladit to, třeba se k nějakým výdělkům časem dopracuji. Každopádně dosavadní výsledky mluví jasně, buďto dělám něco špatně, nebo na to zkrátka můj blog ještě není připraven.
Osobně si ale myslím, že na českém trhu to má člověk podstatně těžší, než kdyby psal např. pro anglicky mluvící komunitu. Na anglických webech je běžně k vidění např. PayPal tlačítko s nápisem Donate, a divili byste se, čtenáři finančně podporují autory článků, což je u nás myslím ještě na dlouhou dobu nepředstavitelné..

Ještě mě napadlo vyzkoušet PPC reklamu, např. Sklik, kterou bych vložil přímo někam do článků, či pod něj. To se mi zdá ale prozatím jako hodně drastická možnost vnucení reklamy čtenáři, a také by to nemuselo dobře dopadnout…

Jaký je váš názor? Co dělám v tomto ohledu špatně? Nebo máte ještě jiné tipy, které bych mohl zde na blogu vyzkoušet?

Jak jsem se pokusil začít vydělávat na blogu

29 komentářů: „Jak jsem se pokusil začít vydělávat na blogu

  1. Jo jo, až konečně objevím něco funkčního (i když věřím že ty zmíněné způsoby jsou, jenom asi na větších webech), tak o tom určitě bude článek.
   Ještě mě napadlo, zjistit jak přesně na tom je ten postsgenius s podmínkami. Tedy jestli se musí článek zobrazovat na úvodní straně. Pokud ne, dalo by se to řešit např. tak, že bych do menu přidal rubriku „PR články“, kam bych klidně mohl dávat články na téma sauny, kabelky, apod., a nastavil bych té rubrice aby se nezobrazovala na homepage – nikoho by to neerušilo.

 1. Ahoj, myslim že inzerenty pro tvuj IT blog by jsi mohl najít i na IT foru a trhu reklamy webtrh.cz sám mám s tímto forem jen dobré zkušenosti jsou tam povětšinou lidé z tohoto oboru a tak bys o članky na toto téma neměl mít problem. Běžně jsou tam poptávky na toto téma.

 2. Ahoj, já na webu mám intextovou reklamu (www.billboard.cz), je sice trochu otravná, ale na provoz webu vydělá, což byl cíl (blog neprosazuji jako ziskový), reklama běží cca 4 měsíce a vydělala něco málo přes 600,- Malinko větší zisky jsou z textových odkazů v menu, kde je cena 150-500Kč na měsíc a průměrně mi napíší tak 3-5 lidí měsíčně z čehož 1-2 koupí. Jsou to sice minimální částky, ale blog to alespoň poplatí 🙂

  PS: na web sice pěkně kašlu poslední dobou a ranky klesají, ale na tu reklamu to nemá vliv zatím 🙂

  1. Ahoj. Tak teď nevím, projel jsem pár článků u tebe, a nikde tu intextovou reklamu nevidím ? Že by i tohle blokoval AdBlocker do Chrome?
   Ty zisky z tvých odkazů v menu se mi zdají až neuvěřitelné. Schválně se podívej u mě v sidebaru, za kolik zde nabízím prodej odkazu přes ads.ranky. Za 20KČ (z čehož já mám 15), a zatím ani jedna prodaná reklama!
   Kéž by ke mě zavítal občas také takovýto inzerent.
   Možná zkusím tak jako jsem to dělával dříve, přímý prodej např. přes Aukro.
   Jinak ranky máš slušné, 4/4 je rozhodně lepší než mých 2/3 🙂

 3. Čau, po dlhšom čase to tu znovu čítam 🙂 Od kedy som blog zriadil tak tam mám hodený affiliate systém od webhostingu na ktorom hostujem – Wedosu. Aktuálne tam je na účte 304 CZK, s toho je 100 registračný bonus, takže zisk zatiaľ 200 CZK a keby sa nepodarilo získať tú 135CZK províziu (http://i46.tinypic.com/2jsldl.png) tak by to bolo dosť mizerné. Keď sa mi pdoarí získať 500 tak ich použijem na predlženie domény a hostingu. Skúsil som predať reklamu na CZEmoney (http://www.czemoney.com/forum/p-reklama-na-patwist-com-vt61774.html) ale neúspešnePred mesiacom sa mi na http://www.i-makings.com/ (čo je systém na správu webstránok – zobrazí ich ranky) podarilo získať ponuku na odkaz 50€/rok. Takže odporúčam sa zaregistrovať na I-makings 😉 BTW: Moje ranky 3/3

  1. No tak vidím, že naše blogy jsou na tom hodně podobně 😀 Viz. moje statistika… Já mám na provizním účtě 310 Kč (z toho 100Kč byl startovní bonus). Mám tam jednu objednávku (150 Kč), pak nějaké kliky, a spoutu objednávek od jednoho referala (provize 0,50 Kč).
   Asi tady počkám, až se se štěstím dostanu k výplatě, a banner hned zruším 😀
   Jinak teď trochu testuji to postsgenius, a zjišťuji, že vydělat se na tom dá. Jenom bych si s podrobnostmi a článkem počkal rád do té doby, než dosáhnu na výplatu.
   BTW na i-makings jsem mrkl hodně v rychlosti, ale nikde jsem tam nenašel sekci prodeje reklamy. Čučím někam blbě? 😀
   Ta cena 50 E. na rok se mi zdá přijatelná, na log naší kategorie.

 4. Proste tam pridáš weby ktoré vlastníš a môžeš sledovať ich ranky, ale taktiež ťa tam môže nájsť nejaký inzerent 🙂 BTW: Predaný odkaz na mojom blogu uvidíš naľavo hore (pod prekladačom). Ten systém vlastní http://vladopt.com/ (Možno ti bude povedomý s CZEmoney. Totiž on mi napísal e-mail že má pre mňa ponuku..

  1. jasné, vlada znám 😉
   Tak teď už to chápu, když ti on zaslal přímo nabídku na mail 🙂 Já myslel, že je to taky nějaký systém na prodej/nákup odkazů.
   Tu reklamu tady mám taky, ale teda já ji dal spíše za symbolickou cenu 😉

   1. Ahoj, teraz keď reinkarnujem blog, tak som si spomenul na Teba, všimol som si totiž, že si v systéme ešte po starom, tak Ťa len chcem nasmerovať do novej sekcie, ktorú nájdeš na tejto URL: http://www.i-makings.com/hat/ , regni sa tam s emailom s ktorým si sa tam regol po starom, teda f..j@seznam.cz a áno je to systém na predaj a nákup odkazov, ale niektorých kontaktujem osobne tak, aby boli spokojné obidve strany publisher, inzerent…

    1. Ahoj. Díky za info, to jsem nevěděl, že máš novou verzi. Každopádně při registraci mám problém – píše mi to, že registrační údaje (jméno a mail) už jsou použity. Když se tedy zkusím přihlásit, píše mi to, že úče ještě nebyl aktivovaný. Mohl by jsi na to mrknout manuálně, prosím?

 5. Ahoj,
  Vaše diskuse mě zaujala a musím v některých bodech s vámi souhlasit že není jednoduché na webu vydělávat jak spostu lidí píše a hlavně jak je to jednoduché.
  Osobně mám zkušenosti a vyzkoušel jsem spousty reklamních a partnerských systémů. Některé jsou dobré a některé méně. Přesto se našli některé, které za to opravdu stojí a stále je používám na svém webu. http://novinky.enachod.cz/tag/finance/ kde se v sekci finance můžete o nich i dočíst.
  Doufám že i ty najdeš ten vhodný systém a ukrojíš nějakou tu korunu co se na internetu protočí.
  Lukáš

  1. Ahoj Lukáši. Díky za tip, jakmile bude čas, určitě nějaké články u tebe pročtu 😉
   Můžeš zde alespoň nakousnout, co se ti osvědčilo? Jestli affil, psaní článků, nebo reklama typu Sklik, atd.?

   P.S.: S dovolením jsem upravil tvůj odkaz v příspěvku, aby vedl přímo na články s tagem finance 😉

 6. megan napsal:

  Ahoj na internetu jsem hledala něco jak si vydělat doma i kdyby to mělo bejt jen pár stovek. A ejhle narazila jsem na slušnou věc nainstalujete si lištu do pc a stačí trávit pár hodin denně na internetu a peníze se načítají samy. Přes lištu kterou si nainstalujete projde až 100 reklam za hodinu. Takže žádné klikání a podobné věci. Stačí být jen na internetu, vše je bez poplatků takže za zkoušku nic nedáte, zrušit se to dá vždycky :). A záleží jen ná Vás kolik si budete chtít vydělat, pokud trávíte hodně času doma stačí zapnout pc najet na libovolnou internetovou stránku a jít koukat na tv nebo vařit :D. A vydělává to víc než jen pár stovek měsíčně. Doporučuji zkuste to 🙂 http://www.revolucnireklama.cz/index.php?ido2=6626

  1. Megan, megan.. Ujišťuji tě, že ve finále zjistíš, že zaplatíš víc za elektřinu za zapnutý PC, než kolik ti tato lišta vydělá. Takových projektů je v zahraničí už spoustu (asi nejznámější 20dollars2surf). Možná ti tam projde 100 reklam za hodinu, za které ale dostaneš 0,00nic.
   P.S.: Jak si můžeš být jistý/-á tím, že to vydělává víc než jen pár stovek měsíčně, když tenhle český projekt startuje 1.1.2013? 🙂

 7. Ako tak čítam tie komenty, tak ma to celkom zaujalo, kedže taktiež práve začínam písať web a zachvílu budem chcieť tiež riešit akú formu reklami. Ako si spomínal že už si na niečo prišiel…. tak nejaký článok o tom by potešil.

 8. Zatím u mne vede AdSense, dost za ním je sklik a zase dost za tím jsou placené články. Zkoušel jsem cca 5 affilů, ale kromě jediného jsem se nedostal nad výplatní minimum.

  1. Ahoj, to se mi docela hodí, že tady zrovna komentuje někdo, kdo má zkušenosti s obojím.
   Na jiné weby zvažuji nasazení PPC reklamy, ale jelikož nejsem plátce DPH, nechci s AdSense riskovat, takže budu muset nasadit Sklik.
   Jsou ty výsledky u Skliku o hodně nižší? O 50%? A je to spíše nerelevantností reklam, nebo nižší cena prokliku?
   Díky za info

 9. Jsem plátce DPH, tak používám na reklamu Adsense, i když někde mám i Sklik. A musím říct, že Adsense vydělává desetkrát víc. Ale za články mám desetkrát víc, než za reklamu. Nejvíce přes Placla, pak Postsgenius a pár článků přes ostatní malé konkurenty. Můj problém jsou nízké ranky stránek i při čtenosti 60-200 UIP/den

  1. Jak jsem komentoval tvůj příspěvek pod jiným článkem – výdělky z PPP systémů ti mohu závidět. Mně reklamní články vydělaly pouze tehdy, když jsem si to dohodl přímo přes mail, mimo třetí strany.
   Co se týče AdSense vs. Sklik, tam je to jasné. Najdou se témata či weby, kde Sklik jasně vede, v celkovém měřítku ale reklamy Google vydělávají víc. Já bohužel nejsem plátce, takže všude na mých projektech jedu na Sklik

 10. Pravda.. napsal:

  Můžete se podívat na mojí stránku, kde ze zkušenosti píšu, jak si vydělat na internetu čtením mailů, a pravdu o klikačkách.

  1. Veronika napsal:

   Pane ,,Pravda “ na svém webu nabízíte i eRmail. S eRmail-em nemám dobrou zkušenost. Mám na účtě 1962,- tedy se blížím k hranici 2000,- abych si mohla částku vybrat a ejhle co se stalo? Najednou se mi odměna za odklikané ermaily přestala přičítat, psala jsem na firmu cca 6x a odpověd žádná…. 🙁 Trvá to už cca půl roku…. Takže za mě eRmail nedoporučuji, jednají neférově !

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*