Proč mě vyhledávače ignorují?

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej

Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o tvorbu webů a jejich propagaci, jistě někdy slyšel pojem PageRank nebo Srank. Jsou to hodnoty, které vypovídají o kvalitě a důležitosti webů, vypočítávané složitými algoritmy vyhledávačů. Právě tyto ranky jsou pro vyhledávače jedním z kritérií, podle kterých zobrazují své výsledky vyhledávání.
Jinými slovy, čím vyšší má web PageRank či Srank, tím lépe se umísťuje ve vyhledávačích.

Moje ranky jsou stále na nule a já nechápu proč

Tento blog jsem si sám zaregistroval do několika katalogů, a vyměnil několik zpětných odkazů s jinými weby. Vyhledávač Google v současné době indexuje 59 stránek mého webu, a návštěvy z vyhledávačů již také chodí.

Vede „na mě“ 139odkazů z jiných webů, ale přesto je moje hodnota Google Backlinks stále nula. PageRank samozřejmě také nulový. Google svoje ranky sice aktualizuje jednou za uherský rok, ovšem na tento blog již přispívám přes 5 měsíců (i stáří webu má vliv na jeho hodnocení). Seznam svoje hodnocení aktualizuje častěji, ovšem ani tam jsem se prozatím nedočkal jiného čísla… Přitom z vlastních zkušeností z minulosti si pamatuji, že nebyl problém se u podobného webu dostat s Srankem např. na hodnotu 4/10 za poměrně krátkou dobu.

Je čas na tom sám zapracovat

Na jednom diskuzním fóru mi nedokázal nikdo odpovědět, proč mě vyhledávače stále ignorují, budu si s tím tedy muset poradit sám.
Asi mi tedy nezbude nic jiného, než lovit více zpětných odkazů. Pokusím se tomu v blízké době vyhradit jeden den, zaregistrovat blog do dalších katalogů, popř. získat nějaké odkazy z tzv. PR webů, a čekat. Takovéto získávání zpětných odkazů je sice velmi nudná práce, která ovšem může přinést ovoce. Pravděpodobně o tom napíši některý z dalších článků.

Mimo to se jakožto amatér pokusím sám zapracovat i na SEO tohoto webu, a uvidíme.

Kdyby zde byl náhodou nějaký SEO šaman, nebo někdo, kdo by mi dokázal poradit a navést mě správným směrem, byl bych za Vaše rady vděčný.

Má vůbec cenu se za ranky honit?

To je otázka, kterou spousta kritiků klade nám, blogerům a jiným tvůrcům webu. Podle nich jsou nějaké ranky úplně zbytečné. Podle mého názoru ale platí zlaté pravidlo, že čím lepší má web ranky, tím lépe se umisťuje ve výsledcích vyhledávání, a samozřejmě tím více návštěvníků mu z vyhledávačů přijde. A to je přece ten důvod, proč svoje weby děláme. Např. u eshopu to platí dvojnásob – čím výše se zobrazí ve vyhledávání, tím více potencionálních zákazníků stránky navštíví. Takže podle mě ANO, má důvod starat se o svůj web a honit se za ranky.

DOPLNĚNO – Proběhl přepočet ranků

Tak to mi snad udělal Google a Seznam naschvál. Den po uveřejnění tohoto článku zjišťuji, že proběhl update ranků a můj web se konečně trochu pohl. Nyní mám PR 2/10 a SR rovněž 2/10. Google Backlinks mám stále 0.

Proč mě vyhledávače ignorují?

6 komentářů: „Proč mě vyhledávače ignorují?

 1. ahoj,
  „Má vůbec cenu se za ranky honit“ – na svém blogu hodně pozoruji to, že se mění návštěvnost i bez viditelné změny ranků, jako by to bylo tak, že google rank není pouze 1..10, ale sám se neustále updatuje ve velkém rozmezí a jen jednou za čas při updatu ukáže nějakou orientační hodnotu.

  Co se týče zpětných odkazů, osobně vyměnuji především s weby stejného zaměření. Tedy v poslední době spíš kvalitu než kvantitu. Toť můj náhled, ale neříkám, že je nejlepší! 🙂 Tvému webu přeju hodně úspěchu, sám ho mám v RSS 🙂

  1. Ahoj,
   jak jsem zmínil, návštěvy mi sem z google chodily i když jsem měl nulové ranky. Upřímně, vážně nechápu přesnou< souvislost mezi ranky a návštěvností. Nicméně honba za ranky kvůli návštěvnosti je jeden z důvodů, další by mohl být třeba prodej reklamy na webu, kde už mají ranky pro většinu lidí hlavní váhu. Zpětné odkazy jsou samozřejmě nejlepší z tématicky podobných webů, o tom žádná 🙂 Jinak děkuji, snad se mi podaří to tu časem více rozjet. A ten odběr RSS mě potěšil, ani jsem netušil, že "mě" někdo odebírá 😀

 2. Mě by nějaké ranky ani netrápili, ale systémy PPP pro psaní na zakázku nechcou weby, co nemají PageRank aspoň 1. A že mám přes sto článků i návštěvnost je nezajímá…

 3. Zdravím všechny internetové nadšence,
  můžete mi poradit jak zlepšit viditelnost webovek na internetu? Platím reklamu na seznam, google, Facebook a stejně na prd, pouze 2000 návštěv měsíčně. Moje představa je tak kolem 15000 návštěvníků-nových. Vytvořil jsem i více jak 20 web aliasů, koupil 8 domén(typu zájezdy do alp, zájezdy on-line, letenky apod. a vše nechal přesměrovat na hlavní web: http://zajezdy.davidklaus.cz/ . Stejně se mi to zdá málo. Jak to udělat aby se stránky lépe umístily výše? Nyní platím cca 6000,- za měsíc. Tvořím site map zájezdů, (což je v mém případě velmi náročné časově, kvůli desetitisícům zájezdům a více než 80000 položek). Kde dělám chybu??? Díky velmi za pomoc David david@davidklaus.cz

  david@davidklaus.cz

 4. Page rank trápi dlhú dobu aj mňa. Mám web, ktorý už má takmer 2 roky, stále pridávam obsah, ale na PR sa to neprejavuje, stále je 0. Návštevnosť sa síce pomaly zvyšuje, ale page rank nie a nie sa pohnúť. Budujem backlinky, niektoré mám z kvalitných webov s dobrým PR. Momentálne sa snažím rozbehnúť FB pre stránku, aby bola návštevnosť ešte vyššia a dúfam časom aj PR porastie. Celkom ma potešilo, že Google nedáva pr po jednom, ale kľudne hodí aj z 0 na 3, tak verím, že pri ďalšom update sa ráta aj so mnou:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*