Proběhl PageRank update. Jak jste na tom?

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej

Pro ty z vás, kteří sledují ranky svých stránek je dnešek možná důležitým dnem. Po 3 měsících proběhl update GTPR (Google Toolbar Page Rank). Podle předpokladů se většině webů potvrdilo, že získat vyšší hodnotu ranku je čím dál obtížnější. Může za to samozřejmě nový – přísnější – algoritmus pro vypočítávání a rozšiřování tzv. „Google ZOO“.

PageRank updateJá jsem na mém blogu zaznamenal polepšení, konkrétně ze 2 na 3. Mimochodem je to mé osobní jubileum. Jednak jsem si poprvé v životě při update polepšil (většinou jsem se ze začátku dostal snadno na PR2, který jsem si pak držel, nebo spadl na 1) a také je to poprvé, kdy jsem získal od Google krásnou trojku. To je pro mě samozřejmě motivací do budoucna, abych o ní za 3 měsíce zase nepřišel 🙂
 
Co jsem zatím zaznamenal u některých dalších webů, zlepšení nastalo u málokoho. Spíše si spousta lidí pohoršila.
U nových webů hodně uživatelů hlásí nárůst, klidně i na PR2. To je docela standardní, otázkou je, kolik z nich si to udrží do příště.
 
Jak jste dopadli s novým updatem ranků vy a vaše weby? Lepší, horší ?
Nebo spíše by mě zajímala otázka, jestli se vůbec rankům věnujete, a sledujete je?
Já osobně je docela sleduji, a musím přiznat, že ze zlepšení mám radost. Rozhodně se ale za ranky nehoním, a ani nedělám web jenom kvůli tomu (reklamu zde stejně neprodávám).
 
TIP: Pro zjištění nejen Page Ranku vašeho webu můžete využít např. online nástroj od Jirky Klíra.

Proběhl PageRank update. Jak jste na tom?

15 komentářů: „Proběhl PageRank update. Jak jste na tom?

 1. Stále existuje spousta lidí, kteří ranky honí a sledují pravidelně. Podle mě je to zbytečnosti i když to do jisté míry může znamenat jakousi vizitku webu.

  1. Samozřejmě. Jak jsem zmínil v závěru článku – honba za ranky se vyplatí především pokud někdo prodává na stránkách reklamu přes nějaký automatizovaný systém, kde se cena určuje právě na základě Page rank.
   Jinak to asi až tak důležitá hodnota nebude. Přeci jenom, kvalitu webu dělá hlavně kvalitní obsah. Pro srovnání, já a Petr Jeník (oWWW) máme stejný GTPR, ale přesto jeho kontroverzní obsah a zkušenosti přivádí určitě mnohem více návštěvníků.

    1. Tak tak. Viz. Miliónové impérium. Jako první si dovolil navážet se do Kirše, nebral si servítky, a myslím, že v době kdy to bylo aktuální mu to zněkolikanásobilo návštěvnost 🙂

     Jinak k tomu PageRanku, pokud se tu objeví více názorů, proč ano/proč ne, určitě by to stálo i za samostatný článek

 2. Tak já jsem se nehnul z místa. Osobně si o rancích myslím, že sice ukazují „jakousi“ hodnotu, ale vliv na pořadí ve vyhledávačích se mění i v průběhu onoho 3měsíčního období. Sleduji to na návštěvnosti, kdy se mi během pár dní zvýšila návštěvnost o pár stovek lidí atd.. přitom se rank nehnul (nešlo o návštěvnost na dané téma).
  K navýšení ranku samosebou gratuluji! 🙂

  1. Díky za gratulaci. I když otázkou je, jestli je vlastně k čemu 😀
   Tu verzi, že pagerank má jakousi „podmnožinu“ která se hýbe mnohem častěji než jednou za 1/4 roku jsem také slyšel. Potvrdit to ale nemohu. Jediné výkyvy zaznamenávám po kvalitním článku ve správnou dobu.
   Jinak u mě při „oficiálním“ zvýšení ranku jsem ani žádnou změnu v návštěvnosti nezaznamenal.

  1. Ahoj. Ten doplněk do Chrome znám, taky používám 😉 Ty popisky co jsou na druhém odkazu už podle mě nejsou moc aktuální. Dneska už je mnohem těžší se na ty ranky dostat, a i hodně kvalitní weby mají ranky kolem hodnot 3-4. Naopak, weby, které dříve měli ranky 4-5 jsou na tom dneska spíše stejně jako my.
   Přijde mi, že trendem Google je jednou nadělené ranky spíše za něco strhávat, než přidávat.
    
   blog.kvasnickajan.cz – věnuje se SEO a marketingu – PR3
   seopizza.cz – věnuje se hlavně SEO – PR1
   michalkubicek.cz – česká SEO star, autor několika knih (např. 50 způsobů jak získat zpětný odkaz, nebo tyto 3 http://www.seo-kniha.cz/) – PR3
   owww.cz – jeden z nejčtenějších cz blogů – PR3
   404m.com – musím představovat? 🙂 – PR4

 3. Na mém webu si už dlouho držím PR na 3. Seznam rank jsem měl 4, během chvíle byl 2, pak 1 a teď zase 2. Nevím jak to je možný. 🙂 Vcelku jsme s PR spokojený. A tobě gratuluji k „povýšení“.

  1. Ahoj. Ten Srank takhle hodně popadal při posledním update hodně lidem. I já jsem spadl s Srankem ze 4 na 2, a tam se teď pořád držím. Poprvé mám vyšší PR než Srank 🙂
   Dokonce se spekulovalo, že Seznam přešel na stejný algoritmus jako Google, protože po této změně mělo hodně lidí stejné oba ranky. Jinak díky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*