Navštivte nejkrásnější místa na zemi – online a zdarma

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej

Rio De JaneiroPři brouzdání internetem jsem narazil na velice zajímavou stránku, na které jsou 360ti stupňové panoramatické snímky z nejkrásnějších míst naší planety. Díky tomu se za pomocí myši, nebo šipek na klávesnici můžete pohybovat a rozhlížet např. po slavné hoře inků Machu Picchu, obdivovat sochy na Velikonočních ostrovech, zdolat Mount Everest, nebo se procházet mezi mrakodrapy Dubaje. Celkem je zde zpracováno 63 zajímavých míst. Nutno dodat že prozatím, protože tým AirPano, složený z předních ruských fotografů, kteří mají celý projekt na starosti, se chystá během tohoto roku nafotit a zpracovat další místa, mezi nimi například i Prahu.

AirPano, jak možná někomu název napověděl, je složenina ze dvou slov, Air a Panorama. Fotografie tedy vznikají většinou z letadla, či vrtulníku, popř. si fotografové na daná místa došli pěšky. To je asi hlavní rozdíl oproti Street View od Google – tito fotografové se dostali na místa, kam by auto společnosti Google těžko zajelo:)

Já sám jsem za dnešek „procestoval“ skoro celý svět. Jak jsem zmínil, pohyb po fotografiích můžete ovládat buďto myší, šípkami, a nebo nemusíte dělat nic – stačí si nějakou scenérii otevřít, a na začátku se automaticky spustí „demo“, které vás provede po daném snímku. V pravo dole se vám navíc zobrazí ještě další fotografie. Po kliknutí na některou z nich se přesunete na jiné místo v dané oblasti, kde se opět spustí celá 360° scenérie.

Rozhodně doporučuji, pokud potřebujete zkrátit dlouhou chvíli.
Všechny panoramatické fotografie naleznete zde, popř. si můžete nafocená místa vyhledat na Google mapě.
San Francisco 360°

Navštivte nejkrásnější místa na zemi – online a zdarma

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*