Jaká je cena za nainstalování WordPress?

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej

Nedávno jsem při brouzdání na internetu narazil na nabídku vytvoření internetových stránek pomocí WordPressu.
Jelikož jsem si tímto způsobem občas taky přivydělával, chvílí jsem se nad touto nabídkou pozastavil. Zaujala mě hlavně její cena.

5000 Kč bez DPH, popř. 7300 Kč bez DPH včetně premium šablony.
Podle mě je to fakt hodně, protože vím, že všechny vypsané služby jsou práce na 1-2 hodiny. Navíc bez jakékoliv potřeby umět programovat.

O to víc mě pak překvapilo, když jsem o této nabídce napsal tweet, a hned se objevily komentáře, podle kterých je tato cena odpovídající.


 

Ok, dávám tomu ještě šanci, a mrknu detailněji, co všechno nabídka obsahuje.

Na první pohled to vypadá, že se zatím skrývá hodně práce. Já jsem si ale dovolil přidat ke každému úkolu svůj komentář…

 • Konzultace k šabloněosobně moc nevím, co si pod tímto představit. Nejspíše to, že se klient dozví něco ve stylu šablona je/není vhodná.
 • Zakoupení šablonyto je přeci samozřejmost. Dostanu od klienta peníze, zakoupím šablonu, tak to chodí
 • Instalace systémuv dnešní době, kdy u Wedos kliknu na „instalovat WP“, a nemusím se starat ani o žádnou databázi….
 • Nasazení češtiny, překlad šablony, změna fontutady už vidím trochu práce. V pořádku.
 • Příprava šablony na požadované rozložení (položky v menu,…)je to přeci WordPress, položky v menu si nastavím stylem drag&drop
 • Vložení logaPremium šablony na toto mají přímo kolonku v nastavení, u těch méně kvalitních se hold musí vložit jeden obrázek do hlavičky stránky
 • Úprava systému tak, aby odpovídal požadavkům SEOže by instalace SEO by Yoast nebo All in SEO Pack?
 • Nastavení práv, aby bylo možné nahrávat obrázkyCo??
 • Nasazení Google AnalyticsJinými slovy vytvoření měřícího kódu, pak jen Ctrl+C a Ctrl+V
 • Spuštění na domluvené doméněto už přeci běží od doby, kdy jsme na doméně redakční systém nainstalovali
 • Zaslání přístupuA je to, teď už jenom poslat jeden mail klientovi.

Suma sumárum, podle mě ne. Opravdu tam nevidím nic, za co zaplatit takový balík peněz.
To ani nepočítám, že pokud byste chtěli mít na webu i kontaktní formulář nebo tlačítka pro sdílení na sociálních sítích, je to bráno jako příplatková služba s cenou 500 Kč / 1 plugin. Další perličkou je pak zpoplatnění aktualizace WP.

Co si o tom myslíte vy? Jaká je podle vás odpovídající cena za tuto službu? Jak dlouho trvá tohle všechno vám? Nebo na to někoho máte, a platíte mu 5000 Kč (bez DPH) za jeden web?

Schválně zde nezveřejňuji nic o společnosti, ani odkaz na tuto nabídku, aby to nebylo bráno, že chci někomu uškodit. Kdo chce, najde si odkaz přes můj twitter.
 

P.S.: A kdyby jste o této nabídce přeci jen uvažovali, tak se mi zkuste ozvat, a třeba spolu najdeme i levnější řešení 😉

Jaká je cena za nainstalování WordPress?

26 komentářů: „Jaká je cena za nainstalování WordPress?

  1. Ahoj, díky za komentář. Určitě musím souhlasit. On je to tak trochu uzavřený kruh.. Dokud budou někteří lidi ochotni za instalaci WP zaplatit „zlatem“, tak budou i tací, kteří jim to pěkně za draho rádi prodají.
   Bohužel, tento problém je asi ve všech odvětvích, i v offline světě.

  1. To že agentury ceny přepalují ale přece neznamená, že je to dobře a budeme to dělat všichni? Trh si to sice zreguluje sám, ale i tak nemám rád, když chce někdo hodně peněz za málo muziky.

   Mám teď ale v hlavě něco jako konkurenční službu, kdy chci jet hodně lowcost stylem, takže jim myslím budeme konkurovat 🙂

 1. Jsem toho názoru, že všechno to nastavení/poštelování šablony si nějaký čas vyžádá. Cena se následně odvíjí od hodinovky freelancera/agentury. Reálně to tedy může být 10-15 hodin (musíš počítat ještě buffer pro případné připomínky a konzultaci/školení). Hodinovka mi pak nepřijde nijak závratná, pokud daná firma odvede dobrou práci.

  1. Děkuji za komentář. Určitě ano, nějaký čas to všechno zabere. Nicméně si stojím za svým, že popsané úkoly jsou na cca 2 hodiny práce. Podotýkám, že se nejedná o žádné webové „vychytávky“ a nastavování pluginů, za to si pak účtují další peníze.
   Zvláště pak, když to člověk dělá často, a má v tom svůj systém, který pak už trochu připomíná automat. Sám jsem už nahodil na WP hodně webů.
   Nejcennější je na této práci asi opravdu ta konzultace s klientem, ta může zabrat více času.

 2. Přesně jak píše Wladass, takové nabídky a ještě přehnanější mohou klidně existovat. Lidé, kteří si takové služby zakoupí bez nějakého předchozího průzkumu na netu jsou ten problém, je to jejich blbost, že se o tom nedozvěděli více.

 3. A není v tom i konzultace – vysvětlení, jak WordPress funguje? Přece jenom pustit BFU do WordPressu bez základních znalostí by mohlo dopadnout nedobře. Resp. klient by z toho moc nadšený nebyl. A rozladěný klient je špatné znamení pro firmu.

  Ale jinak trh je souboj nabídky a poptávky. Pokud se najde někdo, kdo tu cenu zaplatí, tak proč ne. 🙂 Mnoho služeb se neprodává za hodinovku, ale za nějakou dohodnutou cenu.

  1. Ahoj Vojto. Budu citovat ze stránek, kde jsem nabídku našel.

   Konzultace k šabloně, to znamená jestli je kvalitativně vhodná a nejsou v ní základní chyby (sémantika; bloky, které budeme potřebovat; zobrazení v mobilních telefonech)

   a dále

   Je možné objednat osobní konzultaci a spolupráci na návrhu rozložení, školení se systémem a další služby…Cena se pohybuje od 3000Kč.

 4. Osobně se těm cenám nedivím, navíc pokud to jsou agentury. Měl jsem hodně uživatelů, kteří si s tím prostě nechtěli lámat hlavu a delegovali to na mě.

  Nevím, zda-li mám „štěstí“ na klienty nebo je v tom něco jiného, ale pokud se klient nechce o nic starat, tak mu WordPress nainstalujeme již od 1 000 koruny. Pokud se vám to zdá hodně, tak vězte, že většinou z něj taháme hesla či sami vytváříme hosting, předáváme věci k fakturaci a další blbosti, které sice nám zaberou celkem například hodinu i s konzultací a řešením přes telefon, ale pokud tomu klient nerozumí, tak mu to bude trvat mnohonásobně víc a i tak není jisté, kdy a jestli to vůbec zvládne.

  Za instalaci pluginu chtít 500 Kč a výš je na druhou stranu fakt brutus.

  Ale zase třeba takové aktualizace zpoplatňujeme a nevidím na tom nic špatného. Forpsi při aktualizaci wordpressu ničí přístupová práva k souborům, jinde se neprovede upgrade vůbec, takže se musí dělat downgrade na starší věci a upgradovat třeba manuálně, atd. Věcí, co se tam může rozbít je poměrně hodně. Je samozřejmě něco jiného, pokud máte web o 10 stránkách a pak web o 5 tisících příspěvcích, 5 custom post types a 30 pluginů navíc na 2 roky starém WP.

  Já tohle zadarmo dělat rozhodně nebudu. Pokud vy ano, rád s vámi naváži spolupráci na dalších projektech. 😀

  1. Zdravím Petře. Děkuji za komentář.
   Nikde jsem nepsal, že já budu něco dělat zadarmo, to určitě nechce nikdo. Ale osobně se mi ty ceny zkrátka zdají vysoké, a některé opravdu nesmyslné.
   Osobně jsem pár webů na zakázku pomocí WP dělal, a bylo to komplet od základu, kdy klient netušil nic o tom, co je doména či hosting. Takže jsme na mé doporučení zvolili Wedos, kde mám spoustu zkušeností, a právě ty aktualizace tam probíhají vždy tak, že v administraci WP se klikne na „aktualizovat“ a tím vše končí.

   Jinak abych byl konkrétnější, tak těch pár webů, které jsem vytvářel já, byly vždy za částku kolem 5000 Kč se vším všudy (pouze jako přivýdělek, neživím se tím). Důležité je si s klientem na začátku vyjasnit všechny podmínky, zjistit jeho potřeby, a pak mu můžu klidně říct finální částku. Účtování si dodatečně 500 Kč za každý nainstalovaný a nastavený plugin je podle mě opravdu zlá cesta. Ano, jsou pluginy, u kterých strávím spoustu času, ale pak bych to raději řešil navýšením finální ceny, nebo hodinovou sazbou. Schválně teď projíždím všechny mnou používané pluginy, a řekněme 3/4 z nich stačí nainstalovat a aktivovat.

 5. Pokud cena služby najde kupce a kvalita odpovídá, je vše v pořádku. Nevidím problém proč mít nadsazené ceny a dávat klientovi jistotu, že když mi kdykoliv zavolá, dostane přesné odpovědi popř. termíny. Ano – rozběhat jednoduchý web na WP dokáže kdokoliv, ale jistoty už dodá málokdo 🙂

  Spíš si myslím, že tweety / články po tom, jak to ostatním mohou jiní platit a mě ne jsou takové malé výkřiky zhrzení 🙂 (nic ve zlém)

  1. Ahoj. Díky za koment 🙂 Rozhodně to nijak ve zlém neberu, a ani to neměl být výkřik zoufalství 🙂 Spíše mě opravdu zajímali reakce a zkušenosti ostatních lidí, jaká cena se zdá adekvátní. Líbí se mi tvoje první věta, v tom ti musím dát za pravdu.

 6. Milan Kamír napsal:

  Jó, to máte jako u jídla. Supermarketové fast foody našly finty a za jídlo s přílohou a pitím (vše většinou z plastů a rychle studené) zde zaplatíte tolik, co třeba v pizzerii za polední menu (s obsluhou, v porcelánovém talíři a s kovovými příbory). Jiné ovšem je to v případě WP prezentací, kdy se sejdete s klientem, řeknete mu, co má připravit, na další schůzce vše vykomunikujete a najdete vhodnou šablonu. Pak vše vyrobíte (mě to zabere v průměru jeden až dva dny – ladění CSS chvíli trvá). Poslední schůzka souvisí se zaškolením. Za to vše inkasuji cca 5.000,- Kč a čekám na telefony 🙂 Vždy zvoní ve dvou vlnách (pár dnů po předání a cca za měsíc), průběžnou mailovou komunikaci ani nezmiňuji 🙂 Docela otročina 🙂 Proto není čas, a vy musíte jíst ve fastfoodech a závidíte těm v pizzeriích 🙂

 7. Cena mi přijde dost krutá, ale v ekonomice přece platí nabídka a poptávka. Pokud to dokáže prodat a zboží si svého kupce najde není důvod to nedělat. Jinými slovy, někdo prodává to samé za půlku, ale musí toho prodat 3x víc. Není pohodlnější prodat 3x méně a být na svých? 🙂

 8. Instalaci wordpressu a základní obsluhu systému zvládne i cvičená opice 🙂 Zajímalo by mě, kolik nešťastníků svojí nekřešťanskou nabídkou ulovil. Stačí 2 za měsíc a má vyděláno 🙂

 9. Určitě máš pravdu, některé služby předražené jsou. Na druhou stranu však myslím, že je dobré, že někdo drží ceny nahoře. Určitě lepší než je shazovat na 150,- Kč za vše výše jmenované (viz stovkomat). Pak ta práce hodně klesá na významu.

 10. Tonda napsal:

  Dobrý den. Asi vás rozlítila nabídka konkurence. Že má nabídku, se kterou si vydělá dostatek peněz. Jinak si nedokážu vysvětlit, co vás tak překvapilo.
  Když se podívám na váš ceník, tak mi to přijde úplně shodné. (patrně nyní rudnete a chystáte se odepsat, že to tak není). Mě je to jedno. Je tu tržní hospodářství. Některé firmy mají sumy, že se mi z toho dělá zle. Jiní študěnti tu kurví trh podhodnocenými cenami a zoufalým servisem.
  A někde mezitím jsme my ostatní. Tak si dejte pivko a dělejte dál weby na míru za svoje ceny.

 11. Za mě osobně to předražené být nemusí. Nebudu komentovat konkrétní nabídku, beru to podle své práce. Přijde klient a chce to celé na klíč – ok, vybereme společně šablonu. Laik nic hledat nebude, hledám já, firma a předhodím mu několik návrhů. Klient na začátku samozřejmě tvrdil, že mu na grafice nezáleží, ale nakonec se z něj vyklube šťoura a výběr šablony je na několik kol. Samotná instalace wordpressu, ano, je to záležitost několika minut, tam není o čem mluvit. Nastavení šablony už problém může být, řada šablon je tak nabubřelá a jejich nastavení není opravdu easy, navíc se většinou tvoří i child, takže klidně se čas může protáhnout na x hodin, klidně i víc. Základní naplnění, konzultace a další opičky kolem dokola zase dají nějaký čas. Po jakžtakž zprovoznění přijde na řadu zaškolení klienta, ještě jsem se nesetkal s člověkem, který by si objednal službu a zaškolení by nepotřeboval. Základní posty a page jsou ok, to pochopí rychle, ale koupené šablony mají v sobě různé duperele, které jsou v nastavení, které je potřeba klientovi ukázat, zaučit ho. To je už docela fuška. A to už nemluvím o dodatečných úpravách během prvního měsíce.
  Za mě teda podle toho je je obsahem je to moc, ale všeobecně podle toho, co jsem popsal, si myslím, že se jedná o rozumné peníze.

  1. Jaroslav napsal:

   Souhlasím, prémiové šablony, které se dnes prodávají, obsahují frameworky, které jsou opravdu předimenziované. Její nastavení a úprava nějaký čas zabere, ale pořád je to o klikání, takže cena by měla být tomu odpovídající. S tím zaškolením už to horší, protože těch feature co šablona nabízí je opravdu hodně a dá to zabrat se v tom vyznat (především pak page builder je sranda).

 12. Vojta napsal:

  Na článek jsem narazil náhodou při hledání cen za WP web v ČR. Slušná SEO práce! Nicméně musím reagovat jako oponent. Coby WordPress maniak máš určitě dost zkušeností, které nechci nijak zpochybňovat, hlavně když tě vůbec neznám, nicméně rád bych viděl, jak výše popsané zvládneš za 2 hodiny. Nechci se nijak vychloubat a možná jsem jen já lajdák, ale nějakou dobu už stránky dělám, poslední roky i ve WP. A hlavně, nemyslím to v žádném případě útočně, jen píšu svůj názor z dosavadní pracovní zkušenosti.

  Za prvé musím říct, že jen konzultace šablony s klientem může klidně trvat déle než zmiňované 2 hodiny. A pokud se bavíme o kompletní tvorbě webových stránek, pak je podle mého názoru cena ještě nízká. Pokud jen o instalaci WP + několika dalších službách, pak odpovídající.

  Klient může mít řadu speciálních požadavků a pouhá nastavení šablony, úprava CSS do přijatelné a responzivní podoby a počeštění mohou zabrat pár hodin. Neříkej, žes nezažil, že šablona vypadá OK, ale po vložení obsahu od klienta se dost rozhodí. To samé se týká i loga – to myslíš vážně, že stačí jen vložit obrázek v backendu? Jo, stačí, ale pak strávíš klidně hodinu i víc laděním šablony, protože logo mělo jiný formát než v demu šablony a přesahuje tak např. řádek v navigaci. Jak ty, tak klient přeci chcete, aby web vypadal dobře, nebo ne?

  To samé se týká ladění šablony na požadované rozložení – layout. I negrafik by měl brát v potaz responzivní best practice a pokud je někde žádaný layout v rozporu se šablonou, znamená to další úpravy=čas navíc. A čas by měl znamenat peníze. Tím spíš u profíka. Kapitola sama pro sebe je pak získávání obsahu od zákazníka… Takže, když vezmu velice hrubě 300,-/hod. pro senior web developera a 200 pro juniora při práci na ŽL, dává mi to něco kolem 17 hodin resp. 25, tedy nějaké 2-3 plné pracovní dny, což mi přijde naprosto adekvátní. Je to jako za jakoukoliv jinou práci / službu. Věř tomu, že většina lidí by instalaci WP nezvládla ani s manuálem, spousta lidí ani neví (nechce vědět, nepotřebuje vědět), co je hosting. Jde zkrátka o profesionální práci s pro mě adekvátním ohodnocením. Když to hodně přeženu, tak barák si taky můžu postavit sám, nebo sehnat „levnou sílu“, tak proč bych měl platit za projektovou dokumentaci a další kraviny, pak to ale taky může podle toho vypadat. Ještě názornější příklad je pro mě grafika – je až s podivem, co člověk pořád ještě může spatřit, protože si lidi myslí: je to přeci tak jednoduché a mám Power Point, tak proč platit grafika. Nebo sazba za přípravu a servírování jídla v restauraci, nikdo se nad tím nepodiví – tohle je příprava a servírování webu, podobný princip, jen jiná forma. To je vše, co jsem chtěl. Hodně zdaru!

  1. Carlos napsal:

   Naprostý souhlas..
   Já dělám weby ve WP a s většinou klientů je neskutečná práce – pořádně neví co chtějí, člověk neustále něco předělává, neustále se hrabe do CSS….. Web dělám klidně (a velice často) i měsíc, je to jako psát knihu, nejde dělat 5 webů najednou.
   Odklízení sněhu je za 200Kč/hodku – kolik bych měl brát za tvorbu webu??? 60Kč/hod?
   Já s webem pod 15 tisíc nejdu, pokud to někdo umí dobře udělat za 2000, prosím o kontakt, nechám weby dělat někým jiným a budu je prodávat, značka IDEÁL !!!!
   Nikoho neshazuji, nikoho nekritizuji, ale ono udělat web to není jen ta konkrétní práce, je to neustále se učení, hledání nových řešení atd.. A to musí být taky zaplaceno. Když si nechám přeložit stránku do japonštiny, neplatím jen těch 30 minut reálné práce, ale několik let studií a získávání praxe. To bohužel nikdo nevidí.

 13. PersonalMichaela napsal:

  Roky jsem mela produkty typu WordPress/Drupal – s mnoha vice pluginama, eshop s maximalni podporou. V tom cena za webhosting a u mnoha cena modulu atd v pro verzi. Prvni za tri litry, druhe za pet. Vzdy se nasli chytraci, co to zhanili do mrte atd. Ona je jedna vec si rici, ze si wp muze clovek stahnout, to si muzete taky koupit kameru a vecerni film si radeji koupite na DVD atd. Bylo za tim par let praxe, kurzu atd. Samozrejme i vynalozene finance. Nekteri lidi jsou nenazrani, to je u cms atd pravda. Ale musim rici, ze tohle je jeste za me stravitelny, taky znam borce, co za web v open s. projektu chce dvacet litru a neumi zaridit, abyste si pri publikaci clanku mohli vlozit do clanku obrazek atd. Priznam se, ze ja take za nektere sluzby radeji zaplatim, hlavne proto, ze se s tim nechci otravovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*