Chytrý návrhář klíčových slov

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej

Jelikož v poslední době hodně pracuji s klíčovými slovy, zaujala mě jedna stránka, na kterou jsem před před dvěma dny náhodou narazil na Twitteru.
Jedná se o stránku semor.cz/nks (tu zkratku jsem si nemohl zapamatovat, než mi došlo, že NKS = návrh klíčových slov).
Tuto utilitku má na svědomí Vít Michálek a určitě mu za ni patří velké díky.
A co že tento NKS vlastně umí a k čemu se dá využít?

 
Jedná se o nástroj, který na vámi zadané klíčové slovo nebo slova vyhledává slovní spojení z našeptávačů obou velkých vyhledávačů, tedy Seznam i Google. Vyhledá vám tedy přesně to, co uživatelé opravdu zadávají.
naseptavace

Vyhledaná data si můžete zkopírovat, stáhnout jako .csv a dále s nimi pracovat.
Už při vyhledávání můžete zadat také vylučující shodu, takže si necháte např. vygenerovat výrazy bez produktu který nenabízíte nebo bez brandových výrazů vaší konkurence.
Super je, že je tento nástroj opravdu jednoduchý, přehledný, český a zdarma.

Hned mě napadlo pár možností, jak by se dal využít nebo jak ho už já sám využívám.

 

Inspirace pro nové články

Máte téma webu, ale zrovna vás nenapadá, o čem psát na blog? Zkuste využít NKS pro vygenerování vyhledávacích dotazů z vašeho oboru. Uvidíte, co lidé vyhledávají, a můžete získat spoustu nových témat na psaní článků. Případně na zajímavá klíčová slova, která můžete v článcích použít a třeba je zvýraznit tučně.

 

Anchor texty odkazů

Možná získáváte odkazy ve velkém a nemáte nápady na unikátní anchor texty. Všechny odkazy na váš web by určitě neměly být jenom ve tvaru www.vašestránka.cz.
Díky tomuto nástroji získáte opravdu hodně výrazů, které můžete jako text odkazů použít.

 

Longtailové výrazy v PPC

Spravujete sobě nebo klientovi PPC kampaně a už nevíte, jak je rozšířit? Návrhář klíčových slov se skvěle hodí pro získávání longtailových výrazů, které můžete do kampaní přidat. Ty mají obrovskou výhodu v tom, že jsou v PPC levnější, je tam menší konkurence a dostanete se s nimi na lepší pozice (tedy stejně jako v SEO).

Jasně, vyhledávací dotazy vidíte i přímo v Skliku nebo v AdWords, ale tady je máte z obou vyhledávačů na jednom místě. Navíc třeba narazíte na spoustu nových výrazů, na které se vaše inzeráty nezobrazují a tyto longtaily tak nezachytáváte.

 

Analýza klíčových slov při tvorbě webu

Vyhledávací dotazy vám mohou pomoct i při samotné tvorbě webu. Můžete najít úplně nová nebo příbuzná témata, o které web rozšíříte, nebo vám pomůžou při vytváření vaší navigace.

 

Poznáte lépe svoji cílovou skupinu

Možná se věnujete hodně specifickému oboru a vaše cílová skupina používá výrazy a názvy, které prostě z hlavy nevymyslíte.
Jedna možnost jak se tyto výrazy dozvědět je najít si různá fóra a diskuze a být opravdu jejich součástí, nebo můžete zkusit právě NKS. Ten vám při troše štěstí také ukáže, jak se vaše cílovka ptá a co používá za slova.

 
jak_psat

FAQ pro váš web

Tuhle možnost jsem si nechal zvlášť a schválně jsem ji nechal až nakonec, protože v ní vidím velký potenciál a určitě si ji na jeden web také nasadím. Jedná se o věc přínosnou jak pro uživatele, tak pro vyhledávače.

Můžete mít jakkoliv nudný obor, ale vsadím se, že i v něm se lidé ptají na různé otázky. Prodáváte malířské barvy? Určitě se najde spousta otázek typu „jakou barvu vybrat“, „jaká barva do koupelny“, „jak dlouho schne barva XY“,..

Zkuste si do nástroje zadat vaše KW začínající slovem „jak“ nebo „proč“ a uvidíte všechny dotazy vašich možných zákazníků (v případě eshopu).

Ty stačí jenom dobře využít, založit si na webu sekci často kladených otázek a sepsat k nim odpovědi.
Lidé se často vyhledávačů ptají a vy budete mít na webu odpověď přesně na jejich otázky.

 
Zajímalo by mě, jestli vás napadají nějaké další tipy, jak se dá tento nástroj využít, případně jak jej budete (pokud vůbec) využívat pro práci vy? Napište mi to do komentářů.

 

Nástroj najdete na semor.cz/nks

Návrh klíčových slov od semor.cz
Návrh klíčových slov od semor.cz

 

Chytrý návrhář klíčových slov

7 komentářů: „Chytrý návrhář klíčových slov

  1. Vlado napsal:

    Klucove slova vraj uz nemaju vyznam pre google (aj pre ine vyhladavace)… je to pravda? Aj niektore najrozsirenejsie pluginy pre seo to maju defaultne vypnute a aj viacere stranky o SEO pisu, ze prehliadace uz nepozeraju na klucove slova… Nehovorim ze ta stranka aj cely clanok nieje uzitocny, ale celkovo klucove slova pre seo uz asi nemaju taky vyznam ako niekedy…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*