Chystané změny na webu

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej

Facebook komentáře ve WordPressuPokud navštěvujete můj blog pravidelně, jistě jste si všimli, že jsem změnil design webu. Je to asi moje nemoc, ale od té doby, co jsem vytvořil první stránky, se mi stává pravidelně, že po nějaké době jsem se stávajícím designem nespokojený, a stále chci něco vylepšovat. Takže tady je můj nový, řekl bych čistší a provzdušněný design. To je ale jenom jedna z více změn, kterou zde na blogu chystám.
 
Konečně se chci donutit kompletně svůj web přeložit do češtiny, abych vyselektoval z česky psaného textu slova jako „Posted in“, „Taged“ či datum ve formátu „Květen 7th“. I když se to dá přežít, mému oku to rozhodně nelahodí 🙂
 
Jako další věc, na které bych chtěl zapracovat je komunikace s návštěvníky blogu. Nevím proč, ale komentář k mým článkům se odváží přidat asi 1% návštěv. Rád bych, aby se pod mými články více diskutovalo, a čtenáři tak měli důvod se sem vracet. Zvažuji, zda nenasadit komentáře skrze Facebook profily…(?)
Když jsem u toho Facebooku, chystám se pod články přidat tlačítko Sdílet (nebo To se mi líbí) pro Facebook, a tlačítko +1 pro Google+.
 
Když si stěžuji na tu komunikaci s návštěvníky stránek, rozhodl jsem se, že do horního horizontálního menu přidám také stránku O mně, aby návštěvníci měli možnost zjistit, kdo že píše tyto názory a udělat si malý obrázek o autorovi. Životopis tam jistě nebude, ale pár základních informací o mně bych sem vložit mohl.
 
Rovněž bych chtěl pod každý článek přidat odkazy na články s podobnou tématikou, něco jako „Mohlo by se vám také líbit“, nebo tak nějak. U WordPressu se to dá řešit jednoduše pomocí jednoho pluginu.
 
Pokud bude nějaký volný čas, chtěl bych svůj blog zaregistrovat do katalogů. Na fóru czemoney jsem tuto práci již zadával jednomu registrátorovi, nechal si za to zaplatit, a nakonec se ukázalo, že mi blog zaregistroval asi do 3 katalogů, namísto 200. Takže jsem akorát přišel o peníze, a stejně si to budu muset udělat sám. Pokud jste členy tohoto fóra, jedná se o uživatele s nickem m**a7.
 
Prozatím by to mohlo z mé strany nespokojenosti být všechno, než si zase něco vymyslím 🙂 Pokud by vás napadlo ještě nějaké vylepšení, co se týče vzhledu, oživení, nebo uživatelsky příjemnějšího rozhraní, určitě to zkuste skrze komentáře pod článkem navrhnout.

Chystané změny na webu

6 komentářů: „Chystané změny na webu

    1. Nad tím taky přemýšlím, vídám to u Patwista na blogu, ale zdá se mi to „moc grafické“, nevím, jak by to sem vzhledově zapadlo. Popř. dá se to nějak editovat? Ten plugin pro fb komentáře se prý dá nastavit i tak, že je možné komentovat jak pomocí fb, tak i klasicky, přes WP komentáře.

  1. Zdravím, myslím že FB komentáre nemajú zmysel – tie by som zvolil len na nejaký low web ako napríklad likeuj.sk. Tu by som navrhoval aby to zostalo tak ako to je alebo zvoľ ten spomínaný Disqus – sú tam 2 grafické verzie – Houdini a Narcissus a šte je tam možnosť vložiť vlastné CSS a s upravením ho by si ty nemal mať problém: http://docs.disqus.com/help/69/ 😉 Je to proste premakaný komentárový systém s veľa možnosťami úprav aj vo free verzii, a naviac máš prehľad, ktorý návštevník na akom webe už komentoval.. myslím že nie je čo riešiť

    1. Super, přesně na to můj dotaz směřoval – jestli si tam sám můžu upravovat CSS. Asi tedy zkusím ten Disqus. Když ho chválí už dva blogeři, asi na něm opravdu něco bude 🙂
      Ještě teda otázka pro Patrika, když ho používáš – využívají lidé hodně i ty možnosti jako „Odeslat pomocí Facebooku/Twitteru/…“, nebo komentují spíše jako „host“?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*